דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תלמידי "עמק יפה" נותנים משמעות למיזם מעורבות חברתי
 

תלמידי "עמק יפה" נותנים משמעות למיזם מעורבות חברתית: ריקודים צ'רקסים, עיצוב שיער, שותלים, מגשרים, מסייעים לגמלאים בטכנולוגיה מתקדמת ומלמדים אנגלית את ילדי הגן

לאחר פגרת החורף בה ניגשו תלמידי "עמק יפה" למבחני הבגרות באנגלית ובמתמטיקה, חזרו תלמידי בי"ס העל- יסודי (לחינוך מיוחד), לחדש את מפגשי "המעורבות החברתית", שהפכו לסימן היכר של ביה"ס השוכן בגוש אומן, בלב סביבה חקלאית כפרית. ביה"ס "עמק יפה" נותן מענה לתלמידים מכל מחוז צפון הבאים מ- 21 רשויות.
 
כמידי יום שני, כבר יותר משלוש שנים ברציפות, יוצאים תלמידי "עמק יפה" להתנדב במוקדים שונים בקהילה ופותחים את שעריהם לאורחים בבית הספר: המספרה הבית-ספרית נפתחה לקבל את האוכלוסייה הבוגרת בגלבוע לעיצוב שיער ללא תשלום, התלמידים יצאו לגן ברוש שבניר-יפה והעבירו שיעור באנגלית חווייתי לילדים, תלמידים אחרים יצאו לכלביית הגלבוע הסמוכה ועזרו בטיפול בבעלי החיים הפגועים והנטושים, כשבמקביל קבוצת תלמידים אחרת החלה באינטנסיביות בהקמת החממה האקולוגית החברתית-קהילתית שתספק את כל תוצרתה לקשישי הישוב, וקבוצת המגשרים ממשיכים במרץ לקיים מפגשי גישור בין התלמידים ולעיתים גם בין המורים.
 
לא זאת אף זאת, בתמיכת המועצה האזורית גלבוע, בראשות עובד נור, ובשיתוף עם עמותת "לאורו נלך", נוסעת קבוצה של 15 תלמידים לספריה העירונית בעפולה ושם נפגשת עם גמלאי העמק. מעבר למפגש הבן דורי המרתק, דואגים התלמידים לקרב את הגמלאים לעולם המחשבים והאפליקציות החדשות, ובונים יחד מצגות משפחתיות. השבוע הוקדש המפגש להיכרות עם מנועי החיפוש ומציאת מידע באינטרנט.
 
בנוסף, מתקיים בבית הספר מיזם מיוחד עם ביה"ס "אדיגה" שבכפר כמא. יחד התנסו התלמידים בסדנאות שונות, שיחקו יחדיו ולמדו זה על זה. השבוע לראשונה, נסעו תלמידי "עמק יפה" להתארח בכפר-כמא, ולקחו עמם את חלקי פסיפס שהכינו יחדיו באחת הסדנאות המשותפות, וזאת מתוך מטרה להדביקם במרכז ביה"ס סביב ספסלי אבן מרשימים. התלמידים הצ'רקסים מצדם פתחו את ליבם ושיתפו את האורחים מעמק יפה בתרבות הצ'רקסית באמצעות מאכלי העם, ריקודים מסורתיים וסיור מקומי.

 
לדברי  קובי רוימי, מנהל עמק-יפה, הפעילות המשותפת עם ביה"ס אדיגה הייתה לא פחות ממרגשת: "זוהי חוויה שקל להתרגש ממנה. לראות את הנערים והנערות משני בתי הספר, עובדים יחד ומדביקים את גלי המים שמעטרים את עיטורי הפסיפס, היה בעיני הצוות החינוכי, משני בתיה"ס, כסימן לזרימה ולחיי שיתוף הרמוניים עם הקהילה הצ'רקסית, ולהמשך שיתוף פעולה בין שני בתי הספר"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים