דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תמיכה ישירה של כ-2.5 מיליון שקל לחיזוק הבטחון במוא"ז הגלבוע
 

מוא"ז הגלבוע תזכה לתמיכה ישירה של כ-2.5 מיליון שקל, בעקבות תכנית השר ארדן לחיזוק הביטחון במרחב הכפרי
לראשונה: המשרד לביטחון הפנים מממן אמצעי הגנה וביטחון ביישובים הכפריים; גיבוש תפישה ביטחונית-מרחבית חדשה בשותפות גורמים בגלבוע

 

באירוע מכובד במשרד לביטחון הפנים (י-ם), חשף השר גלעד ארדן, את פרטי התוכנית החדשה של משרדו לחיזוק הביטחון במרחב הכפרי. במסגרת הכנס נפגש השר עם ראשי רשויות מכל רחבי הארץ ובין היתר עם ראש המועצה האזורית גלבוע, עובד נור. מדובר בתכנית נרחבת הנשענת על תפישה ביטחונית-מרחבית חדשה, שגובשה בשיתוף מלא של הנהגת הגלבוע, אשר הצביעו על צרכי בטחון מיוחדים המאפיינים את האזורים הכפריים, השוכנים בסמוך לגדר הגבול.
 
במסגרת התכנית החדשה תזכה מוא"ז הגלבוע, בשנה וחצי הקרובים לתמיכה ישירה (ללא צורך בהשתתפות המועצה!), על סך של כ-2.5 מיליון שקל. תקציב זה יופנה לטובת רכישה והקמה של שלל מרכיבי בטחון, כגון:  שערי בטחון, חיישני תנועה ומצלמות, השלמת גידור, תעלות עפר, עמודי תאורה "חכמים", ועוד. קב"ט המועצה, גיא איצקוביץ, ירכז את כל הצרכים הביטחוניים ברחבי המועצה, ובשיתוף ליטל שמש (תכנית "עיר ללא אלימות"), יוביל את יישום התכנית החדשה להגברת הביטחון בגלבוע.
 

עובד נור, ראש המועצה: "המרחב הכפרי הוא בעל מאפיינים ייחודים. אני שבע רצון מהמעורבות שלנו בגיבוש התפישה החדשה של המשרד לביטחון פנים המכירה באותם צרכים הביטחוניים ייחודים. יש לברך את השר ארדן על התמיכה והסיוע, שיעזרו לנו מאוד בהגנה ובסיכול איומים על היישובים ושטחי המועצה, הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה פלילית".
 
במסגרת התכנית הכוללת יתקצב המשרד לביטחון הפנים הקמה של מערכים טכנולוגיים ומרכיבי ביטחון שונים וחדשניים ב-17 מועצות האזוריות. התוכנית היא בעלות של כ- 35 מיליון ש' לשנים 2017-2018, וכוללת, כאמור, הקמת מערכים טכנולוגיים ומרכיבי ביטחון פיזיים. בכך היא מבקשת להתמודד עם תופעות כפריצות ליישוב ולבתים, גניבות רכבים ורכוש, גניבת ציוד ובקר, השחתות והצתות.
כאסטרטגיה, עוסקת התוכנית לא רק בתגובה וחקירת אירועים, אלא, לראשונה, מיישמת תפישה של מניעה בשילוב טכנולוגיה מתקדמת. התכנית מיושמת בתיאום מול הגורמים המקצועיים במשטרת ישראל ובמשמר הגבול.

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "למרחב הכפרי יש חשיבות לאומית גדולה, לכן, החלטתי לעשות ככל שניתן כדי לשפר את ההגנה על יישובים אלה ולהקצות להם אמצעים טכנולוגיים ואמצעי מיגון שיאפשרו למנוע בין היתר פריצות וגניבות ולשפר את תחושת הביטחון האישי של התושבים".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים