דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תן נגוע בכלבת במושב פרזון
 

מקרה של תן נגוע בכלבת במושב פרזון שבגלבוע

התפתחות נוספת ומדאיגה בהופעת תנים נגועים באזור הגלבוע והעמקים- בסוף השבוע האחרון, תקף תן משוטט, עגל ששהה ברפת משפחתית, במושב פרזון. עצם התקיפה, מעידה על חשד סביר כי זהו תן נגוע בכלבת. התן נוטרל ע"י חקלאי המושב, ונשלח לבדיקה, ואילו תוצאות המעבדה שהגיעו היום (א') מאוששת את החשד והתן אובחן כחולה בכלבת.
 
רצף האירועים לאחרונה בהם מעורבים תנים חולי כלבת, הוא חריג ומטריד את תושבי וקברניטי המועצה האזורית הגלבוע. במהלך חול-המועד סוכות כינס עובד נור, ראש המועצה, ישיבת חירום בהשתתפות ראשי מועצות שכנות, ומול כל הגורמים המעורבים, בראשם נציגי רט"ג ומשרד החקלאות והבריאות. חרף ההחלטות שהתקבלו באותה ישיבה, המצב בשטח מדאיג ומחייב בחינה מחדש. לפיכך פנה היום, עובד נור, בפניה דחופה למנכ"ל משרד החקלאות, להתארגנות יעילה יותר של המערכות, תוך ביטוי תקציבי לרשויות לצורך מבצעי חיסון, שיבואו לצד המשך הטיפול באוכלוסיית התנים, פיזור חיסונים אורליים בשטח, והקמת מכשולים בקרבת הישובים.
 
מועצה מוא"ז הגלבוע נערכת כעת בהתאם, ותחת הוראות משרד החקלאות והבריאות- יוצאות היום למבצע של מתן חיסוני דחף עבור כל אוכלוסיית חיות הבית של מושב פרזון. החיסון יינתן במועדון המושב, וכל התושבים המחזיקים בעלי חיים בביתם, מתבקשים להגיע. המבצע ימשך מחר (ב') במושב מיטב הסמוך, ומחרתיים (ג') במרכז יעל. יודגש כי תושבי אותם ישובים מחויבים להגיע לאחד המוקדים לצורך מתן חיסון לבע"ח. במקביל, צוותים מטעם הווטרינר הרשותי, יחד עם ועדי הישובים, יבצעו פעילות לאיתור חיות בית לא מחוסנות. אותה רפת בפרזון הוכרזה בהסגר, ותאסר תנועת החיות משם (החוצה ופנימה) למשך 90 יום.
 
עובד נור, ראש המועצה: "מחלת הכלבת היא מחלה מסכנת חיים! אנו חיים באזור חקלאי מובהק, ולא חדש לנו עצם סכנת ההידבקות במחלה, ומנגד היכולות להתחסן ולהימנע מהפצה. כל תושב המחזיק בע"ח לא מחוסן חייב להבין כי הוא מסכן את עצמו, את משפחתו ואת כל הישוב בו הוא מתגורר. אנו נגיע לכל ישוב בו יש צורך לקיים חיסוני דחף ואני קורא לכל התושבים להגיע לחסן את בעל החיים שלהם".
 צילום: אביחי רן
בעקבות המקרה במושב פרזון, קוראת המועצה להגברת ערנות וחוזרת על עיקרי ההנחיות של ד"ר שי רודריג, הווטרינר הרשותי: 1.יש לדווח על התנהגות חריגה של חיות בר ובית, למוקד המועצה בטלפון 04-6071122, או באמצעות האפליקציה. בכל מקרה- לא להתקרב לבע"ח. 2. כאמור- להקפיד על חיסון כלבים וחתולים, בהתאם לחוק! בנוסף, אנא הכניסו את בעלי החיים לבית או למקום מוגן שימנע מגע עם חיות בר. 3.כל מי שחושב שחיית המחמד שלו באה במגע עם בעל חיים חשוד מחויב לפנות לווטרינר הרשותי. 4. מי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, מחויב לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות, לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת. משרד הבריאות בעפולה- טלפון: 04-6099000. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים