דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תנופת פיתוח: החלו העבודות על כביש יעל - 6734
 

תנופת פיתוח: החלו העבודות על כביש 6734, מצומת יזרעאל ועד המושב מיטב, שיכללו בניית מדרכה רחבה; פתרון תחבורתי ובטיחותי לתושבי הישובים בגוש יעל

בנוסף הוסדר הכביש המוביל לביה"ס יד לחמישה- תוקנו מפגעי בטיחות והוסדרה החנייה

 
העבודות על כביש 6734, המקשר בין צומת יזרעאל ליישובי גוש יעל, החלו וזאת בתום פעילות ממוקדת של הנהלת מוא"ז הגלבוע, שכללו פגישות מוצלחות של עובד נור (ראש המועצה), עם שר התחבורה, ישראל כ"ץ ומנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ.
 
העבודות שהחלו באות להסדיר את כל הכניסות ליישובי גוש יעל, שבחבל תענך- אביטל, פרזון ומיטב. במסגרת עבודות התשתית להסדרת הכביש יתבצע ריבוד אספלט, הסדרת השוליים, התקנת תאורה, תמרור, גינון, צביעה וסימון התקני בטיחות.
מעבר לעבודה על הכביש יכלול הפרויקט גם בנייה של מדרכה רחבה, הכוללת תאורה, שתבנה במקביל לכביש המוביל לצומת יזרעאל. מדובר במדרכה לאורך של כ- 2 ק"מ שתהווה פתרון בטיחותי ואיכותי להולכי הרגל (והעוסקים בריצה). על פי המתוכנן יימשכו העבודות במהלך החודשיים הקרובים.
 
עובד נור, ראש המועצה: "אנו בעיצומם של פרויקטים, שמטרתם להביא לשיפור התשתיות ברחבי המועצה, והבטיחות למשתמשים בכבישים בפרט. זה כמעט שנתיים שבגלבוע מקדמים תכנון, ועכשיו ביצוע, ביחד עם חברת נתיבי ישראל, וזאת על מנת להסדיר את הכביש המוביל ליישובי גוש יעל. אני שבע רצון מהתפתחויות האחרונות ומבקש לשבח את כל גורמי התחבורה בישראל על הנכונות לפעול למען מצוקת התושבים".
 
העבודות בגוש יעל הן חלק מהתחייבויות בכירי משרד התחבורה וחברת נת"י לקידום הפרויקט עוד בשנת התקציב הנוכחית, והן תוכננו בחשיבה כוללת למניעת חיכוך בין המכוניות הנעות ולכלי הרכב החקלאיים. העבודות יתבצעו בשלבים, מרביתם בשעות הלילה, ובכך יקלו על זרימת התנועה. הודעה על תחילת העובדות נמסרה לתושבים תוך בקשה להישמע להוראות ההכוונה וכן להימנע מחניית הרכב בצדי הכביש.
 
בנוסף, הסתיים שיפוץ הכביש המוביל לביה"ס יד-לחמישה אשר עובר בסמוך ליישוב חבר. שיפוץ הכביש נועד לתת מענה למפגעי בטיחות שנוצרו במקום במשך השנים, והוא חלק מפעילות המועצה, במטרה להגן על ביטחון התלמידים.

שיפוץ כביש הגישה כלל את הסדרת צומת חבר וזאת ע"י כיכר חדשה שנבנתה (סמוך לשכונה בכניסה לישוב חבר), המסדירה הורדה בטיחותית של נוסעים ומניעת פרסה לא חוקית, שהייתה מסכנת את הנהגים האחרים והולכי הרגל. עוד כללו העובדות בנית מדרכה חדשה, מאותה כיכר ועד לקצה המערבי של ביה"ס, חידוש מעברי חצייה וצביעת אבני שפה, הצבת שילוט אזהרה, וכן, סימון מפרצי חניה לעצירת רכבים ואוטובוסים. עלות השיפוץ מוערכת בכ-370 אלף שקל, ומרבית המימון הגיעה ממשרד התחבורה, כחלק מפעילות פיתוח תשתיות שמקדמת מוא"ז הגלבוע.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים