דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תנופת פיתוח והסדרת תשתיות חדשה בגלבוע
 

ראש המועצה, עובד נור, בבשורות לתושבי הגלבוע: "החלה תנופת פיתוח והסדרת תשתיות חדשה בגלבוע, שתכלול הסדרי בטיחות בכביש 71, בהשקעה של כ- 50 מיליון שקל, ביצוע מעבר לחקלאים, הסדרת כביש הגישה למעבר הגלבוע וליישובי יעל וכביש הגישה ליישובי צומת יששכר- נאעורה"
 
שר התחבורה, המודיעין והבטיחות בדרכים, ישראל כץ: "בכבישים אדומים אנו משקיעים את כל המשאבים הנדרשים באופן מיידי לביצוע הסדרי בטיחות, זאת במקביל לקידום בקשתו של ראש המועצה לביצוע כביש דו-מסלולי ודו-נתיבי על כביש 71 ומעבר לכלי רכב חקלאים"
28.12.15

 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, עובד נור, נפגש עם שר התחבורה, המודיעין והבטיחות בדרכים, השר ישראל כ"ץ, והעלה בפניו נושאים דחופים לסדר היום עבור תושבי הגלבוע. הפגישה התקיימה בשבוע שעבר בכנסת ישראל, בהשתתפות סגן ראש המועצה, הישאם זועבי וחבר מליאת המועצה, ערן יעקב. ראש המועצה צרף לפגישה את נציגת המאבק לבטיחות בכביש 71, רחלי קינן אודם, כחלק משיתוף הציבור בהליכי קבלת ומימוש החלטות.
 
בפגישה המקצועית העלה ראש המועצה מספר נושאים דחופים לסדר היום, בראשם את הצורך לבצע גדר הפרדה מיידית בין נתיבי התנועה בכביש 71 והסדרת השוליים, במקטע תל יוסף- בית השיטה, מקטע אשר גבה חיי אדם. עוד סוכם כי התכנית המקורית, לפיה חקלאי הגלבוע ועמק חרוד יאלצו לעבור לשטחים החקלאים דרך מחלף בית השיטה, תשתנה ללא הכר ויבוצע מעבר חדש ישירות מצומת תל יוסף לשטחים שמדרום לכביש.  
 
השר כץ אישר את הבקשה ואמר כי: "כביש 71 הוא כביש אדום, שיצאנו לביצוע הרחבתו, כולל הקמת גשרים ומהפך בחיבור הגלבוע והעמקים למסילת הרכבת. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בפרויקט רחב היקף, אין להמתין לסיומו ויש לבצע הסדרי בטיחות מיידים להבטחת חייהם של המשתמשים בדרך. בנוסף, נשקיע את המשאבים הדרושים לביצוע מעבר נגיש לחקלאות ההתיישבותית במדינה".  במקביל, סוכם כי בקשתו של ראש המועצה, עובד נור, לאשר את ביצוע מחלף תל יוסף והרחבת קטע הכביש בין צומת יששכר לבית השיטה, לדו מסלולי ודו-נתיבי, תקודם לביצוע כבר בשנת התקציב 2017.
 בעקבות ההחלטה, אמרה רחלי קינן אודם: "בשנה האחרונה ביצעו חברי קבוצת המחאה, שחבריה פועלים בהתנדבות מלאה, מהלכים רבים והפגנות להגברת המודעות לסכנה בכביש. היום קבוצת המחאה מבקשת להודות לעובד נור, ראש המועצה, על הנכונות לשתף פעולה ולעלות את הנושא על סדר היום הציבורי ומברכת על ההישג. נמשיך לקדם את הבטיחות על כביש 71".
 עוד סוכם בישיבה המשותפת כי משרד התחבורה יקדם את ביצוע הסדרת כביש 60, ממעבר גלבוע (ג'למה) ועד לצומת יזרעאל. "מעבר הגלבוע גורם לעומסי תנועה כבדים, מבלי שהמדינה נתנה את דעתה על תנועה של כ- 7000 כלי רכב אל המעבר וממנו. המצב שנוצר הוא בלתי נסבל, עומסי התנועה וסכנות בטיחותיות הפכו לחלק משגרת חייהם של תושבי הגלבוע, מצב שלא נוכל לקבל", אמר נור. השר כץ אמר כי משרד התחבורה ייתן פתרונות בטיחותיים במקום, לרבות הרחבת הכביש, ויפנה יחד עם ראש המועצה לאיגום משאבים עם משרד הביטחון.
 
עוד נידון בפגישה טיפול בכביש המחבר בין חפציבה לבית אלפא, ועד לחיבור עם כביש 667 וכן, הסדרת כביש 716-717, מצומת יששכר ועד צומת מולדת-טייבה בעמק. "ביקשנו לבצע שיקום בקטע הכביש צומת יששכר- נאעורה, ואנו מודים לשר ולצוות המשרד על היציאה לביצוע ותחילת עבודה בשטח", אמר נור.
 
בשורה נוספת מהפגישה עם שר התחבורה, נמסרת ליישובי יעל, בגין אישור לביצוע עבודות תשתית להסדרת כביש הכניסה ליישובים, הסדרת השוליים, התקנת תאורה ומדרכה, תמרור וסימון התקני בטיחות. נור: "השר כץ פועל נחרצות ורבות לפיתוח התשתיות והסדרי הבטיחות עבור תושבי הצפון והדרום בכלל, ותושבי הגלבוע בפרט, ואנו מברכים על נכונותו התמידית להקשיב לבקשות ולצרכים".
 
כץ: "משרד התחבורה שם לעצמו למטרה לקדם את מערכת הכבישים והתחבורה עבור תושבי הפריפריה וההתיישבות החקלאית בארץ ישראל. מעל הכל אנו פועלים להסדרת והגברת רמת הבטיחות במסגרת פיתוח התשתיות. שדרוג כביש 71 ורכבת העמק, בהשקעות של למעלה מ- 4 מיליארד שקלים, יביאו לשיפור רמת החיים באזור כולו, ועד אז ננקוט בכל צעד שיידרש להבטחת הסדרי בטיחות לאזרחים ולמתן פתרונות לחקלאי הגלבוע והעמק". 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים