דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תערוכה בינ"ל בגלבוע
 

20  אמנים בינלאומיים הגיעו לגלבוע

יצירותיהם מוצגות בתערוכה שנחנכה השבוע במשכן לאמנות, במעמד ראש המועצה עובד נור, ותוצג בבית שטורמן

18.4.2016 

 המשלחת הבינלאומית, במימון האיחוד האירופאי, מתארחת מידי שנה במדינה אחרת והשנה נבחרה מועצה אזורית הגלבוע לארח את התערוכה. רכזת הקבוצה ליאת גרייבר (בת 29) אמנית, בת מושב כפר יחזקאל, המתגוררת שנים בברלין, לומדת ויוצרת, היא  זו שיזמה את הבאת התערוכה וסייעה בתהליכים ובקשרי החוץ.
 
ראש המועצה, עובד נור, שפתח השבוע (18.4) את התערוכה, התגייס אף הוא לסייע במהלך שהותם של האמנים בגלבוע והם לנים בקיבוץ יזרעאל. העבודות יוצגו בבית שטורמן.

 
"מראית עין", היא תערוכת פלנאייר בינלאומי מספר 9.  המונח פלנאייר  מתייחס לפעולה בה האמן  יוצא לעבוד מחוץ לכותלי הסטודיו. במאה ה 19 התפתחה באירופה תרבות  רחבה שהתבססה על צורת עבודה זו :   ההתבוננות הישירה בטבע, הפכה לנושא העבודה של ציירים רבים שחקרו את התנהגות האור המקומי, הצבעים והסביבה בה עבדו. העבודה מחוץ לסטודיו יצרה אופן וסגנון חדש של תגובה ישירה, התרשמות אישית של האמן מול המקום בו הוא עובד. הבחירה לעבוד באויר הפתוח, במגע ישיר עם הסביבה, שיקפה בחלק מן המקרים החלטה פוליטית חברתית שבאה לשבור את תרבות הסלון האירופאית ולתת התייחסות למעמד הביניים שהתחיל להתחזק באותה התקופה. דוגמת הציור של חקלאים העובדים את השדות, תנועת האימפרסיוניזם, הברביזון והדסון ריבר הן דוגמאות לתנועות  בתולדות האומנות  שהעבודה באויר הפתוח הפכה לנושא יצירתם. פלנאייר בינלאומי , היינו פרויקט הלוקח את הקונספט ההיסטורי של פלנאייר ונותן לו אופי עכשוי, המשקף מציאות מודרנית אשר מתייחסת לשאלות של רב תרבותיות מול שיח מקומי. הקבוצה מורכבת מאמנים בינלאומיים המגיעים מדיסציפלינות שונות. אחת לשנה  נפגשת הקבוצה לתקופה של שבוע עבודה אינטנסיבי  אשר במהלכו נוצרת עבודה משותפת בין האמנים ושיח אינטימי ביניהם לבין המקום בו הם שוהים. פלנאייר בינלאומי 9 הוא המפגש התשיעי במספר וזו היא הפעם הראשונה שהוא מתקיים בישראל.

 
בחודש אפריל, במהלך שבוע, התארחה הקבוצה, המונה 20 אמנים בינלאומיים וישראליים,  בקיבוץ יזרעאל והעבודה התקיימה בנקודות שונות ברחבי העמק, ומשקפת את השיח שנוצר בין האמנים למקום:  האור הארץ ישראלי, הארכיטקטורה הייחודית להתיישבות העובדת ומרכזי הכפרים הערביים. האופן בו הם רואים וחווים את המציאות המקומית, והרב תרבותיות שקיימת באזור זה. העבודות בתערוכה נותנות לצופה אפשרות להתבונן באותו נוף מקומי דרך עיניים שונות,  להבחין בבחירות והדגשים האומנותיים שכל אמן בחר לתת לאותו אזור.  כיצד הבדלי תרבות ושפה משתקפים בדרך בה אנו חווים מקומות חדשים,ומה הם הדברים אשר דומים ומשותפים לנו. כיצד אנו מביעים ומתקשרים את הדומה דרך שימוש בשפה שונה, תהיה זאת שפה מילולית, או ויזואלית.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים