דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תערוכות חדשות במשכן לאמנות
 

סכר פרפר הליוטרופיון - תערוכות חדשות במשכן לאמנות

מאות מבקרים וחובבי תרבות גדשו את אולמות המשכן לאמנות שבקיבוץ עין חרוד, בפתיחתן של שתי תערוכות חדשות: "הליוטרופיון", של תמר גטר, "וסכר הפרפר" של אורי ניר. האירוע נפתח בדברי ברכה והסבר על הפן האומנותי, והדינמיקה של היצירות, המאפיינות את התערוכות, מצדו של יניב שפירא, מנהל משכן לאומנות.
 
תמר גטר ואורי ניר הם שניים מהאמנים המובילים באמנות הישראלית ושתי התערוכות הנוכחיות כובשת את אולמות המשכן במייצבים טוטאליים, הכוללים מיצבי וידאו וסאונד, בלוני ענק, פיסול שנעשה במזרקת תלת ממדית וציורים מונומנטליים באורך של עשרות מטרים.
 
מספר יניב שפירא, מנהל ואוצר המשכן: "למרות שמדובר בשתי תערוכות נפרדות, יש להן הרבה מהמשותף: בשתיהן בולט הממד הגופני, העיסוק בזמן חולף והשאיפה לשלמות בלתי מושגת. גטר עושה זאת בדגש על תנועה וזמן, במיצב ציורי ובסדרות של רישומים, ואילו ניר תווה את תערוכתו סביב מיתולוגיה משפחתית החושפת חרדות ופחדים בצד אהבה גדולה. מדובר בשתי תערוכות עקרוניות המתמודדות בצורה מרשימה גם עם האדריכלות ההיסטורית של מבנה המשכן."
 
בהמשך לדבריו של שפירא ראוי להזכיר כי עיצוב המשכן לאומנות והתאורה המתקיימת בו היא ייחודית בכל קנה מידה. זה כהמשך לעבודתו המופלאה של האדריכל שמואל ביקלס שתכנן יצירה ארכיטקטונית מופלאה, שאיכותה ביחסי המידות של האולמות ובניצול הייחודי של האור הטבעי.
 
מטעם המשכן לאומנות ביקשו להוסיף כי הבאים לתערוכה "סכר פרפר" (Dam Butterfly), יזכו לחזות בתערוכה שערוכה כמו מחרוזת. בקצוות המחרוזת מוצגים סרטים (Dam butterfly ו- Macoal), וביניהם מוצבות סדרות של פסלים. בבסיס התערוכה עומד השיר Macoal המתאר יקום משפחתי שבו מילים כבולות לזהויות, ותודעות שוכנות זו בזו. השיר מופיע בתערוכה בכמה ופנים: בצורתו הגרפית, בפס הקול של הסרט Macoal וכן בקעקועים על עורה של הדמות הראשית בסרט.
במקביל כאמור ייהנו המבקרים במשכן מהתערוכה: "הליוטרופיון", שפירושו: הפונה אל השמש. הציירת תמר (תמי) גטר, באמירה פורצת באמצעות מיצב ציורי ובסדרות של רישומים. תמונתה המרכזית מנסה ללכוד את נקודת מבטו של בהמה המצויה על גבה. אלו הם שבריר שניות אותם מנציחה גטר תוך שימוש באופני רישום מגוונים ובזיקה לאנליזות מצולמות ומתוך תהייה על יחסה לתיאור אירוע.

 
ההמונים שגדשו את אולמות המשכן באירוע הפתיחה (יום שבת האחרון), הגיעו מכל רחבי הארץ והעידו על חוויה מרגשת במיוחד. הציבור מוזמן אף הוא להגיע ולהתרשם כאשר התערוכות יוצגו עד ה-3.3.2018. המשכן לאמנות , נמצא כאמור בקיבוץ עין חרוד, שעות פתיחה: א'-ה': 9:00-16:30 ; ו' וערב חג: 9:00-13:30 ; שבת וחג: 10:00-16:30


 
צילום: איריס שפירא.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים