דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> יו"ר הכנסת והתעשייה הקיבוצית נרתמו למאבק החקלאים
 

יו"ר הכנסת יקבל את החקלאים במהלך ההפגנה הקרובה, ואילו התעשייה הקיבוצית נרתמת לטובת החקלאים- יונתן בשיא: "ההתעמרות בחקלאים משפיעה באופן ישיר על כושר התחרות של התעשייה"

בתחילת השבוע רתם עובד נור, חבר ושותף חשוב למאבק להצלת החקלאות וההתיישבות. יו"ר הכנסת התבטא כמאמין בצדקת דרכם של החקלאים ואף התחייב לקבל בשמחה, את נציגי מנהיגות המאבק, לפגישה פורמלית בלשכתו ביום ההפגנה (19.12). עובד נור: "אני שבע רצון מהעמדה בה נוקט יו"ר הכנסת אדלשטיין. עמדה ציונית, מוסרית וערכית, המכירה בחשיבות ההתיישבות בארץ. יש עם מי לדבר ולעבוד, ואין לי ספק כי החקלאות תנצח, כי המאבק על החקלאות, הוא המאבק של כולנו על ערך ההתיישבות."

יומיים אח"כ הצטרף שותף חשוב ומשמעותי נוסף למאבק החקלאים כנגד אותן גזרות אוצר קשות, העלולות להמיט אסון על ההתיישבות. 

יונתן בשיא, יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית (מקיבוץ מעלה גלבוע), הביע תמיכה גורפת והצדיק את מאבק החקלאים. להבנתו אין לראות מאבק זה כאירוע להצלת החקלאות בלבד, אלא לראות את התמונה הכוללת: "מאבקם של החקלאים, נגד מדיניות הממשלה, הוא מוצדק ומתבקש ויש לעשות הכול שיצליחו. חשוב להבין-הם לא נאבקים רק עבור עצמם. ככול שהמדינה מתעמרת בחקלאים, כך מחיר התוצרת החקלאית מרקיע שחקים. יוצא שהתעשייה בישראל מקבלת חומרי גלם יקרים יותר, מה שמקשה ומצמצם מאוד את כושר התחרות שלנו". 

עובד נור (ראש מוא"ז הגלבוע), החזיק בעמדת בשיא וביקש להדגיש שמדובר במאבק להצלת ההתיישבות בישראל: "כל בר-דעת מבין שאין התיישבות בלי חקלאות, יתר על כן, חיסול החקלאות הוא פגיעה ישירה בכל התעשייה הנלוות כולל תעשיות החלב, ירקות, פירות, בתי תערובות ואריזה, יצור דשנים וציוד חקלאי. הדבר משקף נזק כלכלי בלתי הפיך למדינה שכולל פגיעה בפרנסה של מאות אלפי משפחות!" 

בגלבוע ניצבים להובלת מאבק החקלאים ומצדיקים את דרישות החקלאים כנגד פתיחת הייבוא הפרוע והמופקר, הלאמת אגודות המים (שהוקמו ע"י החקלאים!) ומחירי המים הגבוהים, פערי התיווך המקוממים ועוד.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים