דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תקציב ההסעות למרכזי היום יגדל
 

בעקבות יוזמת מוא"ז הגלבוע- משרד הרווחה מגדיל את תקצוב ההסעות למרכזי היום, לאוכלוסייה הקשישה במועצות האזוריות

עובד נור: "זהו הישג ראשון בדרך להכרה נאותה יותר של המדינה, למענים התחבורתיים לאוכלוסייה המתגוררת בפריפריה"

משרד הרווחה הודיע לאחרונה כי הוא ממשיך בבדיקה מעמיקה ומקיפה של נושא תקצוב תעריפי ההסעות למרכזי היום, עבור האוכלוסייה הקשישה המתגוררת במועצות האזוריות. באותה העת הודיעה המשרד, שעל מנת לא להעמיק את הפגיעה, הוא נענה ליוזמת מוא"ז הגלבוע, המקודמת בעזרתו של חה"כ איתן ברושי, ומורה על תוספת מידית של 16% לתקציב ההסעות כך שהוא יעמוד כעת על 5.45 מיליון שקל לטובת המועצות האזוריות.
 
הודעת משרד הרווחה הגיעה במכתב ששיגר אביגדור לקפלן (מנכ"ל המשרד), לח"כ ברושי ואל הארגונים למען הקשיש בישראל, והיא מהווה הישג ראשון בדרך לתיקון עוול היסטורי בכל הקשור להסעות האוכלוסייה במועצות האזוריות, והאוכלוסייה הוותיקה בפרט. בבסיס הבעיה עומדת העובדה שישנו מחסור חמור בתחבורה ציבורית נאותה ומסודרת היכולה לקשר בין ביתו, או אפילו ישובו, של הקשיש, אל מרכזי היום. הדבר עומד בניגוד למצבו של הקשיש המתגורר במרחב עירוני, בו קיימת תחבורה פנימית לטובת צרכיו. מי שמספקת פתרון תחבורתי לאותה אוכלוסייה וותיקה במועצות האזוריות, היא המועצה עצמה (באמצעות "האוטובוסים הצהובים") כאשר העלויות הגבוהות נופלות על מחלקת התחבורה של המועצה. מדובר בעלויות משמעותיות המשפיעות על מדיניות התחבורה כולה של המועצה.
 
במוא"ז הגלבוע מצביעים על בעיתיות חמורה נוספת בכך שבעוד הקשיש המתגורר בעיר זכאי לכרטיס נסיעה מסובסד בצורה ניכרת (כ-60% מהמחיר), הרי שסבסוד זה נמנע מהקשיש המתגורר במועצה האזורית, שכאמור לא משתמש בתחבורה ציבורית כלל, ומנגד גם לא מגיע סבסוד לקופת המועצה.
 
עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע: "יש כאן אפליה מקוממת ואנו מצפים מהפוליטיקאים המצהירים על "רגישות חברתית", שידרשו לנושא. אין שום סיבה להפלות לרעה את הוותיקים רק בגלל שהם חיים במועצה אזורית. אני מודה לח"כ ברושי שנרתם לנושא ורואה בהודעת משרד הרווחה כהישג ראשון בדרך להכרה נאותה יותר של המדינה, למענים התחבורתיים לאוכלוסייה המתגוררת בפריפריה."

 

ההודעה מאתמול מגיעה בתום תהליך שנמשך בשנה האחרונה, במהלכו פנתה מוא"ז הגלבוע לכל הגורמים ורתמה את ח"כ ברושי לנושא. מי שהובילה את המהלך בגלבוע היא ענת מור, מנהלת האסטרטגיה וארגון במועצה, וזאת לאחר בחינת הנושא והצפת אותו פגם מבני חמור המפלה לרעה.
ח"כ איתן ברושי: אני מברך על העברת התקציב ומודה למנכ"ל המשרד מר אביגדור קפלן. עם זאת, כדי לספק לקשישים במרחב הכפרי שירותים חברתיים נאותים יש להמשיך את המהלך ולתקצב מחדש את עלויות ההסעות במרחב הכפרי בהתאם למאפיינים הייחודים למרחב.
"

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים