דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תקציב המועצה לשנת 2016 אושר במליאה
 
 
 

תקציב המועצה האזורית הגלבוע לשנת 2016 אושר פה אחד במליאה ויעמוד על כ- 175 מיליון שקלים

 
הבשורה לשנת 2016: הורחבו ההשקעות בחינוך ובשירות לתושב. עובד נור, ראש המועצה: "ההשקעה מתאפשרת כתוצאה מתכנית התייעלות, שמטרתה לשפר את השירותים לתושבי הגלבוע. השנה יחולק תקציב שירות לתושב בצורה הוגנת לכלל יישובי הגלבוע"

 
5.1.16

תקציב מועצה אזורית הגלבוע הובא לאישור המליאה בשבוע שעבר (29.12), לאחר שהתקיימו דיונים מקדימים בקרב חברי המליאה, והוצגו להם כלל הנתונים.

ראש המועצה, עובד נור: "מידע רב נאסף, הוצג ונידון במליאה בהליך שיתופי, בטרם הבאת התקציב לאישור. הישיבות צולמו והן יעלו לאתר האינטרנט של המועצה, לטובת התושבים המעוניינים לצפות בדיונים. התכבדתי להגיש את ספר התקציב לשנת 2016, שמטרתו לייצב את המערכת הכלכלית, כצעד מתחייב להצמחתה. יש לציין כי הפעולות הרבות לצמצום הגרעון השוטף לשנת 2015, הביאו לצמצום הוצאות כספיות בסך כ- 5 מיליון שקלים. למרות המאמצים, תקציב 2015 עדיין צפוי לעמוד על סך של כ- 10 מיליון שקלים".

עוד אמר נור: "על אף שהבאנו להתייעלות וחסכון של מיליוני שקלים בעלויות היסעים ופעילויות שונות, מבלי לפגוע בהיקפיהן, אנו עדיין מחוייבים להמשיך להתייעל ולעשות כל הנדרש מאיתנו בכדי שלא לפגוע בשירותים לתושבי הגלבוע".
במסגרת תכנית ההתייעלות, שגובשה בהסכמה עם משרד הפנים ולאחר שאושרה במליאה, החלה המועצה לנקוט צעדים נוספים להתייעלות ובשנת התקציב הקרובה תמשיך לפעול לחסכון של  כ- 800 אלף שקל בעלויות הרכבים במועצה וכ- 1.6 מיליון שקל בהוצאות שכר.

נור: "בשל ניהול תכנית התייעלות אחראית וחרף הקשיים הרבים, הצלחנו לשמור על תקציבי סל השירותים הניתן לתושבים, ואף להרחיב אותו בתחומי החינוך ושיפור השירות לתושב. המטרה הברורה לשנת 2016, לצד ההתמודדות עם המצב המאתגר, היא לבנות בסיס חדש לצמיחה".
תכנית ההתייעלות שמבצעת המועצה מאפשרת גם השקעות מורחבות בשירות לתושב ובחינוך, שהוצב בראש סדר העדיפויות עם גידול של כ- 2 מיליון שקלים, ועומד על סך של כ- 77 מיליון שקל. גידול נוסף, בסך כ- 1.4 מיליון שקל יחול בתקציבי השירות לתושבים, שעומד על סך כולל של כ- 27 מיליון שקלים.
דודי בונפיל , מ"מ וסגן ראש המועצה, ראש מינהל שירות לתושב מסר: "מינהל שירות לתושב השקיע משאבים רבים, בכדי לגבש הצעת תקציב אחראית, שגם דואגת לחלוקה צודקת של התקציבים לתושבים וגם להרחבת השירותים עצמם. אנו פועלים לילות כימים למען התושבים ואני סבור כי העשייה היא הדרך היחידה להביא לצמיחה ואיכות חיים בגלבוע".
פעולה נוספת שתכנס לתוקפה בינואר השנה היא מדיניות גביית חובות הארנונה. לצורך כך תכנס לעבודה במועצה חברת גבייה, אשר תפעל מול החייבים לתשלום חובותיהם.
פעולות אלו  צפויות להגדיל את ההכנסות מארנונה בכ- 5 מיליון שקלים לעומת אשתקד, והן צפויות לעמוד על סך של כ- 50 מיליון שקל. עוד לראשונה הועברו תקציבי התמיכות והמענקים לספורט לניהול המועצה, כאשר עד כה הועברו התקציבים דרך המרכזיים הקהילתיים ונוצר קושי להתחקות אחריהם.
מעבר התקציב למועצה מאפשר שקיפות מוחלטת וניהול אחראי של התקציבים. הישאם זועבי, סגן ראש המועצה, ראש מינהל פיתוח ותשתיות מסר: "מינהל הפיתוח יפעל במהלך השנה לקידום וביצוע תשתיות נדרשות ותקציב הפיתוח וההשקעות הצפויות יובא אף הוא לאישור המליאה. אני מודה לשותפים לעשייה, אנחנו הולכים בדרך הישרה, שתביא את הגלבוע לפריחה. יש הרבה עשייה עוד לפנינו, נמשיך לשרת את הציבור".

 במכתבו לחברי המליאה, סיכם נור: "ביחד נמשיך לשרת את תושבי הגלבוע, לשמור על רווחת העובדים ולנהל תקציב אחראי, שיאפשר בעתיד לממש את מנועי הצמיחה של הגלבוע. תודתי לסגניי, דודי בונפיל והישאם זועבי, לוועדים ומנהלי הקהילות והאגודות, לעובדי המועצה ולכם, חברי המליאה, על האמון המלא ושיתוף הפעולה בעשייה". 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים