דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תרגיל פינוי תושבים מוצלח כחלק מתוכנית "מלונית"
 

תרגיל מוצלח בפינוי תושבים מהמועצה האזורית מטה-אשר לגלבוע כחלק מתוכנית "מלונית"

עובד נור: "מתייחסים לתכנית "מלונית" בשיא הרצינות ורואים בה שיקוף מצוין לערכי ערבות הדדית ועזרה לזולת, שהם ערכים מנחים ומשקפים כהלכה את אופי תושבי הגלבוע"

תרגיל מקיף של בדיקת מוכנות ומיומנויות בהפעלת הכוחות התקיימה בקיבוץ גבע שבמוא"ז הגלבוע. התרגיל הוכתר בהצלחה רבה והוא ביקש לדמות מצב של פינוי תושבים מקיבוץ מצובה,  תוך הפעלת תכנית "מלונית" הגורסת כי בעת חירום הופכת מוא"ז הגלבוע למועצה הקולטת תושבים ממוא"ז מטה-אשר.
 
"מלונית" הינה תכנית של המדינה לקליטת אוכלוסייה שתפונה במצבי לחימה מישובים בקווי העימות. התכנית נוצרה ע"י התנועה הקיבוצית ומרכז המועצות האזורית, אשר ביקשו להירתם ולסייע בהכנת תשתית לישובים, וזאת תוך הישענות על לקחי עבר. כאמור, בתרחיש של איום צפוני יארח קיבוץ גבע את אוכלוסיית קיבוץ מצובה, ואילו בתרחיש של מצב חירום בדרום המדינה (רצועת עזה), יארח גבע את אוכלוסיית קיבוץ עין השלושה.
 
עובד נור, ראש המועצה: "בכל הקשור לעת של אירועי חירום, ההנחה שלנו היא שהתנהלות גופי המדינה תהיה מסורבלת וייקח להם זמן להתארגנות ולסייע. מכאן שיש מקום מכובד לתפקוד הרשויות להגיב מהר, ולתת את הטון לטובת התושבים. אנו מתייחסים לתכנית "מלונית" בשיא הרצינות ורואים בה שיקוף מצוין לערכי ערבות הדדית ועזרה לזולת, שהם ערכים מנחים ומשקפים כהלכה את אופי תושבי הגלבוע וההתנהלות הארגונית של המועצה".
 
התרגיל החל בשעות אחה"צ כאשר 3 אוטובוסים ו-2 אמבולנסים, שדימו את התושבים המפונים, יצאו מקיבוץ מצובה אל עבר קיבוץ גבע. לקראת השעה 21:00 הגיעו האוטובוסים והחילים שירדו מהם הגיעו אל תחנות הקליטה שחיכו להם בתוך חדר האוכל של קיבוץ גבע. מיד אח"כ, ולאורך הערב, הועלו תרחישים שונים להם נדרשו מפקדי המכלולים במועצה ובקיבוץ להעניק פתרונות הולמים. מי שהוביל את התרגיל מטעם מוא"ז הגלבוע, היה גיא איצ'קוביץ, קב"ט המועצה, ואיתו כל מפקדי המכלולים השונים בגלבוע, בראשותו של ראש המועצה שנכח במקום.
 
מעבר לנציגות המכובדת של אנשי המועצה ואנשי צוותי החירום של קיבץ גבע, לקחו חלק בתרגיל נציגי מכלולים ממטה-אשר, צוותי הצח"י של קיבוץ מצובה, כוחות פיקוד העורף ונציגי רח"ל (רשות החירום הלאומית), אגף פס"ח במשרד הפנים ונציגי משרדי החינוך, הרווחה והבריאות. כמו כן ביקרו בתרגיל, בין היתר, מפקד פיקוד העורף – האלוף תמיר ידעי וראש מטה פיקוד הצפון. התרגיל התקיים כחלק מתרגיל רב ממדים הנעשה בימיים אלה בישראל: "אור הדגן", שהוא תרגיל גיס גדול ומשמעותי המתקיים לאחר למעלה מ-19 שנה מאז התרגיל הקודם.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים