דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ‏האם הגשם יטפטף? ילדי הכפר סנדלה מתפללים
 

‏האם הגשם יטפטף? ילדי הכפר סנדלה מתפללים

ביום הרשמי לתחילת החורף (21.12), על פי מצב מזג האוויר, המצב לא היה מעודד, וגשם לא נראה באופק... ביום זה חל גם יום הלימודים האחרון בבתי הספר במגזר הערבי, לפני שהם יוצאים "לחופשת החורף" (משך שבועיים). בכפר סנדלה, אשר במוא"ז הגלבוע, ביקשו לייחד את היום לתפילות הילדים למען ירידת הגשם!
 
איה עומרי, מנהלת ביה"ס היסודי בסנדלה, ארגנה את כל ילדי ביה"ס (כ-200 ילדים), לתהלוכה מטריות ססגונית ברחבי הכפר. הילדים יצאו מביה"ס עם מטריות פתוחות, וצעדו כ- 3 ק"מ ברחבי הכפר, תוך כדי שהם נושאים תפילות ושרים בקול לשמים למען ירידת גשמים והימנעות מחורף שחון נוסף...
הקריאה העיקרית אותה נשאו הילדים, הייתה פנייה לאלוהים, שימהר להוריד גשם, אך הילדים גם הצטרפו לשיר המוכר והידוע (מבת-הספר):  "גשם, גשם מטפטף."
 
עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע אמר: "ילדי סנדלה מתפללים לגשם וכולנו מצטרפים לתפילתם. על אף עידן ההתפלה והמים המושבים, אנו חייבים את המים הטבעיים, לכל מערכות הטבע ושימוש החקלאים. המציאות הזו של בצורת היא מציאות בעייתית לכולם, ומכוון שעד עכשיו לא מצאו פטנט אחר להוריד גשם חוץ מאשר שירד מהשמיים, אז הלוואי וישמעו תפילותיהם".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים