תלמידי בית ספר אורט אחווה גלבוע, זכו במקום השני בתחרות העולמית לרובוטיקה, בה  ייצגה את המדינה בהולנד, וזאת  כהמשך לתחרות שהתקיימה בהיכל נוקיה, שבה גם זכתה במקום השני.
הקבוצה, שבין השאר זכתה לייצג את המדינה בתחרות דומה בארה"ב, השיגה את המקום השני בהולנד, בקטגוריית ביצועי הרובוט לאחר שנפגשה בגמר עם הקבוצה מטייוואן, שהקדימה אותה בשנייה וזכתה במקום הראשון. 67 קבוצות מ-35 מדינות השתתפו בתחרות.
ראש המועצה האזורית הגלבוע דני עטר, המלווה, זה למעלה משנתיים את בית הספר מתחילת ביצוע הפרויקט לרובוטיקה,  בירך את בית הספר אחווה-גלבוע, את מנהלו סלמן זועבי ואת צוות המורים שליוו את קבוצת המתחרים, ואמר כי תלמידי בית הספר אחווה-גלבוע הם גאווה לגלבוע ולמדינת ישראל. "זכיית תלמידי המגמה לרובוטיקה היא הישג עולמי, והיא מוכיחה את רמת החינוך המדעית הערכית והמיטבית במיוחד הקיימת בו", אמר. הוא שיבח את מורי המגמה ואת כלל מחנכי ומורי בית הספר.
מנהל בית הספר אחווה-גלבוע, סלמן זועבי אמר כי תלמידי המגמה לרובוטיקה מפארים בהצלחתם את כלל תושבי הגלבוע,  יהודים וערבים ואמר כי בית הספר אחווה-גלבוע הקים דורות של תלמידים ברוכי-יידע בתחומי מדע טכנולוגי ובראש וראשונה בעיצוב האנושי שבהם. הוא הביע את הוקרתו לראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר ולראש מינהל החינוך דרור ללוש, וציין כי עטר משקיע רבות בהפניית משאבים בתחומי חינוך להעצמת תלמידי בית הספר.  
 
קבוצת המנצחים מאחווה הורכבה מ-8 תלמידות ו-6 תלמידים. היא לוותה ע"י מוחמד סולימן זועבי, מורה לחינוך, המשמש מנחה למחקר מדעי והמהנדס למכטרוניקה, זועבי נועמן, ששימש אחראי על הצד המקצועי בתכנון ותכנות הרובוט, המורה למכטרוניקה סעיד פואד, והמורה לאנגלית, אשקר לובנא, שהכינה את הקבוצה בשפה האנגלית לצורך הייצוג בחו"ל. 
 

המהנדס זועבי נועמן, מסר כי הקבוצה הצליחה להביא את הכבוד למדינה בזכייה במקום השני בביצועי הרובוט והוא מוגדר כאחד מבין שלושת הרובוטים היחידים בתחרות שגבו את הניקוד המלא, 400 נקודות מ400 נקודות, דבר זה מעיד על הרמה הגבוהה שהגיעה אליה הקבוצה, הקבוצה ייצגה את המדינה ייצוג הולם ומכובד מה שמגיע למדינה, כמו כן משכה הקבוצה את תשומת ליבם של הנוכחים במתחם התחרות בדינאמיקה הקבוצתית, הודות לאחריות והמשמעת הגבוהה שגילו. "הקבוצה מאחווה קיבלה חום רב ועידוד מהקבוצה השנייה, "שוהם", שייצגה את הארץ, וגם כן מהנהלת פרויקט פירסט בארץ ובראשם אסף אגמון. קבוצתנו התקבלה בשובה ארצה, ע"י מאות אנשים מהאזור, שקיבלו את פני 'הכוכבים' בהתרגשות ושמחה רבה", סיכם נועמן זועבי. 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים