אורט אחווה גלבוע מייצגת שוב את המדינה – יצאו לתחרות הרובוטיקה הבינלאומית בהולנד
לאחר זכייה במקום השני בתחרות הרובוטיקה FLL שהתקיימה בהיכל נוקיה בת"א, ייצג בי"ס אורט אחווה-גלבוע את המדינה בשנה השנייה ברציפות, והפעם בהולנד, בתחרות האירופית, כהמשך לתחרות שהתקיימה בארץ. התחרות הינה תחרות בינלאומית שמתקיימת ב 50 מדינות בעולם.
התלמידים המשתתפים בתחרות טסו ביום שני הקרוב להולנד. הם נבחנו ב -4 קטגוריות, ביצועי הרובוט, הם הצליחו לבנות את הרובוט שגבה הניקוד המלא בתחרות. הרובוט הוגדר כיחידי בארץ שהצליח לעשות זאת ומהבודדים בעולם; קטגורית עבודת צוות, תכנון ועיצוב הרובוט ומחקר מדעי. בקטגוריה זו הציעו התלמידים פתרון מדהים לטיפול בסרטן המוח.
שלושה אנשי צוות מומחים מבית הספר אחווה , שליוו את התלמידים בפרויקט, זועבי מוחמד סולמאן מורה לחינוך גופני,זועבי נועמאן, מהנדס מכטרוניקה ומורה בבית הספר, סעיד פואד מהנדס מכטרוניקה ומורה בבית הספר, מסרו כי התלמידים תכננו פאה המצוידת בבקר ובחיישן תרמי שמבצע בקרה רציפה על התחממות התאים הסרטניים ונותן פקודה להחדרת תרופה בהתאם.
ראש המועצה, דני עטר בירך את תלמידי בית הספר לקראת נסיעתם לתחרות בהולנד ואמר כי התלמידים מפארים בהישגיהם המדעיים את האנוש שבגלבוע. "הם והוריהם, יחד עם בית ספרם, מהווים גאווה למדינה בכלל, ולגלבוע בפרט", אמר ראש המועצה. כמו כן שיבח עטר את מנהל בית הספר סלמאן זועבי, ואת המורים-מהנדסים, המלווים את התלמידים לתחרות. "בית הספר אורט אחווה נמנה עם המובילים במצוינות חינוכית, הודות לצוות מוריו ומחנכיו המתמידים בהשבחת נושאי הלימודים ובהגשמת רעיונות שנועדו לתרום להעצמת רמת הלמידה אצל תלמידיהם ולהכשיר את דרכם לקראת עתידם בעולם האקדמי", אמר ראש המועצה.
מנהל בית הספר אחווה-גלבוע, סלמן זועבי מסר כי הפרויקט רץ בבית הספר בשנה השנייה ברציפות. "יש לציין שבשנה שעברה הקבוצה השתתפה לראשונה והצליחה להשיג את המקום הראשון ולייצג את המדינה בארצות הברית, הפרויקט מתקיים בבית הספר, במימון של רשת אורט והמועצה האזורית הגלבוע", אמר מנהל בית הספר. 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים