מנהיגי הנוער בגלבוע, יהודים וערבים גיבשו אמנה חברתית  לחיי דו-קיום, מצוינות חברתית ושאיפה לשינוי
קבוצה של למעלה מחמישים נערים מנהיגים – יהודים וערבים מבתי ספר תיכוניים בגלבוע, קיימו סמינר של "שגרירי אמנה", בן יומיים, כשבמסגרתו, דנו בערכים של דו-קיום, נורמות חברתיות, מצוינות חברתית, תלות הדדית ועם הרבה מוטיבציה ושאיפה לעשות ולשנות. במסגרת הסמינר, קיימו התלמידים דיונים בנושאים ערכיים לצורך גיבוש אמנה חברתית.
מנהלת מודל "שפת המצוינות" בגלבוע, אפרת ליכטמן, ציינה כי   מעבר לחלק של הלמידה בסמינר, היה מרגש לראות את ההיכרות והחיבור בין ילדים ערבים ויהודים, דתיים וחילוניים, בני יישובים, כפרים, קיבוצים."חשיפת הילדים אל התרבות האחרת, עוררה התרגשות רבה בקרב התלמידים. במהלך הסמינר, דנו הילדים בתפקידם כשגרירי אמנה, כמו כן העלו רעיונות מרתקים, המצויים בשלבי גיבוש", מסרה ליכטמן.
במסגרת הסמינר, התקיים פאנל עם ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר,והשתתפו בו ראש מינהל החינוך דרור ללוש, ונציגת השירותים החברתיים במועצה, האלהזועבי. הפאנל דן בנושא "האמנה החברתית". התלמידים שאלו שאלות וקיימו דיאלוג עם חברי הפאנל.
בתשובותיו לנערים, ציין דני עטר, כי "העשייה בגלבוע,בתחומי החברה, החינוך, התרבות ובראש וראשונה בהקפדה על יחסי הדו קיום, משקפת את המימד החינוכי הערכי אותו אנו מקנים לתלמידינו, כאשר כל אלה מבוססים על רגישות ומעורבות חברתית, אכפתיות וסולידריות עם החברה הישראלית, ללא הבדל דת וגזע, וכן כמדינה נאורה, סובלנית, חותרת לשלום, ומוסרית", אמר עטר.
ראש מינהל החינוך במועצה, דרור ללוש אמר כי מינהל החינוך במועצה דוגל לא רק בחינוך הערכי, אלא גם בחינוך לאחריות,סולידריות, עבודת צוות, ייצוג , הובלה של פרויקטים, ואחריות חברתית.  
מנהלת המודל לשפת המצוינות במועצה, ציינה כי הסמינר זכה להצלחה רבה ולמעל הציפיות. "אנו רואים בו פתיח מצוין לתהליך חינוכי ונכון לתחילת שנת תשע"ב", ציינה אפרת ליכטמן. היא הביעה את הוקרתה לראש המועצה, שנענה לטכס סיום הסמינר וכן ליו"ר מינהל החינוך. בין השאר ביקשה ליכטמן להודות למנהלת בית הספר עמק חרוד לצוותי החינוך מתכנית" קרב" ולצוות שפת המצויינות.
בחלק האמנותי, צפו התלמידים בהצגה של פנטומימאי, סעיד סלמה,אלוף ישראל בפנטומימה, אשר דרכה עיבדו הצופים הצעירים את תכני הסמינר וחוו תיקשורת לא מילולית ככלי לשיח ביניהם.

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים