בגלבוע חלה ירידה בהופעת נחשים בסביבה מאוכלסת
לוכד הנחשים: "ההקפדה על איכות הסביבה ופינוי גרוטאות, מרחיקה זוחלים מסוכנים מחצרות בתים"
בעוד שבמספר ישובים בצפון, נרשם מתחילת עונת האביב ועונת הקיץ המתקרב, שיא בהימצאות נחשים ובהכשת אדם, הסתמנה בגלבוע ירידה דרסטית של מספר נחשים שחדרו לביתם או לחצרותיהם של תושבי ישובי הגלבוע. לוכד הנחשים מהמועצה האזורית הגלבוע, יובל אסייג, מציין כי לעומת תקופה דומה אשתקד, בה נרשמו בחודש יוני הנחשב לעונת התעוררות הנחשים בסביבה המאוכלסת, חמישה נחשים, התגלו עד כה 3 בלבד. האחד בישוב גדיש, כאשר נחש התמקם בתוך ארון מטבח. השני בסלון בית בכפר יחזקאל והשלישי בחצר בית בישוב אדירים.
הירידה במספר הזוחלים המסוכנים, מציין יובל אסייג, נזקפת, לזכותם של מחלקת איכות הסביבה במועצה והתושבים. "אין ספק שפעילות מחלקת איכות הסביבה במועצה, הפועלת ביתר נחישות לשפר את חזות הישובים, תוך סילוקי מטרדים, תרמה להורדת הופעת הנחשים. גם ציבור התושבים השכיל לטפח את סביבתו בהסרת מיטרדים, גרוטאות ופסולת, המהווים מקום לאיכלוס נחשים", אמר לוכד הנחשים של המועצה.
על תפיסת הנחש שהתמקם בארונה של משפחה מהישוב גדיש, מספר יובל אסייג: "עקרת הבית בבית זה פתחה לתומה את ארון המטבח, לצורך בישול, כשלתדהמתה, הופתעה עד איבוד חושים בהופעת נחש. הגעתי תוך דקות ספורות לבית ומצאתי אישה במצב של חרדה, שהמתינה בחוץ. מייד פעלתי בנחישות ובזהירות יתר, והוצאתי את נחש הצפע הידוע במסוכנותו, כמו כן הרחקתי אותו הרחק ממגורי אדם", מציין אסייג.
 
לאחרונה פתחה המועצה בהנחייתו של סגן ראש המועצה, רמי אלהרר, יו"ר מינהל השירות לתושב, במבצע לכידת נחשים, בישובי הגלבוע כשהמטרה היא להרחיק את הזוחלים ממגורי אדם  ולהשיבם אל מקום מחייתם בטבע. המבצע יימשך לאורך כל הקיץ. יובל אסייג מציין כי תפיסת שלושה נחשים ארסיים מתחילת העונה נחשבת לסבירה, יחד עם זאת, הוא חוזר ומזהיר את תושבי הגלבוע, כי בחודשים יוני יולי ואוגוסט פעילותם של הנחשים היא אקטיבית מאד, יותר מאשר בתום עונת הקיץ. "מראה של נחש צפע באורך מטר וחצי אינו נעים, ומאחר במצב זה נתונים בני המשפחה בחרדה, בעיקר הילדים, אני משתדל להרגיע אותם, ופועל ללכידת הנחשים, לאחר לכידתם אני מרחיק אותם ליערות מרוחקים, כי חל איסור על הריגתם לאור היותם חיה מוגנת", אומר יובל אסייג.
 
אסייג חוזר וקורא לציבור התושבים, לחזור ולהדביר את סביבתם בחומר הדברה המתאים לנברנים, ולפנות ערימות פסולת וגרוטאות. במידה ואדם נתקל בנחש, מציע לוכד הנחשים של המועצה שלא להיכנס לפאניקה."צריך לאפשר לנחש נתיב בריחה, לא לחסום אותו ולשמור על נקודת יציאתו כדי להצביע עליה בפני לוכד נחשים" הוא אומר. אולם אם חלילה הספיק הנחש להכיש את האדם, מציע לו אסייג, בראשו וראשונה להירגע, ומייעץ לסובבים אותו להשקות את הנפגע במים ולפנות אותו לבית חולים, שם מצויידים בנוגדן נגד ארס נחשים. "אני פונה לתושבים, יש להיזהר שלא להכניס ידיים מתחת לאבנים וחשוב שלא להסתובב בשעות הערב בשטחים עשביים ללא נעליים, כך גם לגבי אוהדי ריצות הלילה, נעלו לרגליכם נעליים לא חשופות, כי רוב פעילותם של הנחשים היא בשעות הערב והחשיכה", מזהיר לוכד הנחשים של המועצה.
 
 

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים