דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בגלבוע נערך יום הכנה "מכלול אוכלוסיה" לשעת חירום
 
 
 
במטרה להעלות את רמת מידת מוכנותה בעיתות חירום, קיימה המועצה האזורית הגלבוע, יום הכנה ל"מכלול אוכלוסיה" לשעת חירום, ובמסגרתו התכנסו בשבוע האחרון ליום השתלמות, מנהלי מחלקות של המועצה, נציגי מפקדת העורף, קצין הביטחון של המועצה ובעלי תפקידים לשעת חירום. ראש מינהל השירות לתושב, סגן ראש המועצה רמי אלהרר, פתח את יום ההשתלמות והנחה את פורום ראשי המחלקות בדרכי פעולה להיערכותם לקראת אירועים ביטחוניים. יום ההשתלמות שימש כחלק מהיערכותה השוטפת של המועצה לשעת חירום ונועד בין היתר לרענן פעילויות בכל תחומי החיים בעת אירוע בטחוני.
 
במהלך ההשתלמות ניתנו הרצאות בנושאים כמו "תרחישי הייחוס, דרכי התמודדות מול אירועים ביטחוניים ובעיקר תפקידו של העובד הסוציאלי בשעת חירום.
 
ראש המועצה, דני עטר, שעמד מקרוב אחר ההכנה למכלול אוכלוסיה בשעת חירום, אמר כי למרות ציוניה המובילים של המועצה בשנים האחרונות, ברמת מידת מוכנותה לשעת חירום, כפי שהעידו עליה ראשי מטה החירום, בתרגילי "מפנה 4" ו"מפנה 5", תמשיך המועצה להקפיד על מתן מענה  מיידי, איכותי ומקצועי לתושבי הגלבוע, תוך שימת דגש על שמירת שיגרת החיים. "הגלבוע ממשיך גם השנה להוות דוגמא מעולה בתחום ההיערכות לשעת חירום", אמר דני עטר.
 
מאחר ורוב הנושאים שהועלו ביום ההשתלמות, נסבו סביב ההתמודדות מול אירועים ביטחוניים, העלולים, חלילה לפגוע באזרחים, הציגה מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, רחל ברנע-מרגי, את הפן המקצועי והאופן בו עשויות העובדות הסוציאליות לפעול בשעת חירום, כולל היערכות מחלקתה בהכנת האוכלוסייה בעיתות רגיעה, ע"י קיום קורסים להגנה עצמית, קורס החייאה בהדרכתם של אנשי מ.ד.א. ועוד.
 
קצין הביטחון של המועצה, משה שלמה, ציין כי יום ההשתלמות כלל תיאור מצבים, בהם תידרש המועצה לטפל מול איומים למיניהם והוסיף כי בסיום יום ההשתלמות, נערך תרגיל סימולציה בין הקבוצות ושבסיכומם הציגו משתתפי הפורום את דרכי הטיפול הנדרשים בעיתות חירום.    
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים