התחרות תשודר בערוץ 2
 בית הספר היסודי "יד לחמישה" שבגלבוע, נבחר יחד עם עשרה בתי ספר יסודיים במחוז הצפון להשתתף בפרויקט תחרות "אלוף העברית", המשותף של משרד החינוך , ''קשת'', ו"טדי הפקות". הפרויקט יצא לדרך בסוף השבוע, במסגרת ''כנס התנעה'' מיוחד, שנפתח במעמד שר החינוך, גדעון סער ובהשתתפות כ- 80 מנהלי בתי ספר מכל חלקי הארץ, ובתוכם מחוז הצפון.
 יד לחמישה נמנה עם 10 בתי"ס בצפון המקיימים פעילות ערכית וברוכה להנחלת השפה והתרבות העברית
 לרגל הכרזת שר החינוך, על שנת הלימודים תשע"א כשנת השפה העברית - מובילים משרד החינוך, קשת ו"טדי הפקות", פרויקט משותף ויוצא דופן בהיקפו במטרה להפוך את העיסוק בשפה העברית לאטרקטיבי וחווייתי וליצור גיבורי תרבות חדשים- אלופי העברית.
 בבית ספר "יד לחמישה", שנבחר כאמור במחוז הצפון, נחשפו תלמידי כיתות ד' ו-ה' לאתר המשחקונים MAKO, באמצעותו מתנסים התלמידים במשחק, הכולל ערכות הפעלה למנהלי בתי הספר. מנהלת בית הספר, ענת רביב מסרה כי במסגרת הפרויקט, משתתפים התלמידים בשיעורי העשרה. "הפרויקט יימשך עד ה-12 ביוני הקרוב, כאשר בסיומו ייבחרו 12 תלמידים, שישתתפו בתחרות במחוז הצפון, שתתועד בערוץ השני של הטלביזיה. בינתיים נכנסים התלמידים לאתר, בבית הספר ובביתם, לצורך תרגול. אני וצוות המורים מסייעים בידיהם בעצה ובעידוד ומאחלים להם הצלחה", אמרה מנהלת בית הספר. היא ציינה כי הזוכים בתחרות המחוזית ישתתפו בתחרות הארצית.
 
ההזנקה לפרויקט התקיימה במעמד שר החינוך, ומנכ"ל קשת אבי ניר בבית 'קשת' בתל- אביב, בהשתתפות מנהלי מחוזות המשרד וכ- 80 מנהלי בתי הספר שנבחרו לקחת חלק בפרויקט. מפגש-ההתנעה כלל סדנא, במהלכה הוצגה לראשונה ערכת לימוד אינטרנטית שנבנתה במיוחד לפרויקט ומכילה את שלל המשחקונים שפותחו לשם הפקת התכנית. את הערכה הציג גדעון זיילר, מנכ"ל חברת e`-learning האחראית על בניית תכני הערכה. התכנים בתחרות מפוקחים על ידי משרד החינוך ותואמים את תכני הלימוד של התלמידים בשכבות הגיל.
ראש מועצה האזורית הגלבוע, דני עטר בירך את משתתפי הפרויקט בבית הספר "יד לחמישה" ואמר כי הפרויקט שנועד להעשיר את השפה העברית בגישות מתוחכמות,יתרום רבות להעצמת הילדים בשפה העברית, כבר מגיל הרך, לניהול שיח, לקריאת סיפור ולהשתלבות מהירה בחברה עם יכולת ביטוי שפתית גבוהה וגם אוצר מילים עשיר", אמר ראש המועצה.
מנהלת מחוז הצפון , ד'ר אורנה שמחון, שנתנה חסות אישית למיזם בצפון, חיזקה את בתי-הספר שנבחרו לייצג את המחוז מכיוון שלדבריה קיימו ועודם מקיימים פעילות בולטת, ערכית, ברוכה ומשמעותית בכל הקשור להנחלת ערכי התרבות והשפה העברית בחברת בית- הספר, בקהילה המוסדית וכן בקרב מורים, תלמידים והורים גם יחד.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים