שלושה משקי גידול סוסים יוקמו בגלבוע בקיבוץ, במושב
ובכפר הערבי
 
"הגלבוע בהנהגתו של ראש המועצה נמצא בהנחת תשתית מוצקה לקראת יצירת ברית של שלום עם נפת ג'נין, וזאת לנוכח נחישותו של ראש המועצה דני עטר, למימוש פרויקטים משותפים בין הגלבוע וג'נין השכנה". את הדברים אמר שר החקלאות שאול שמחון, בתום פגישת עבודה שהתקיימה לאחרונה במועצה האזורית הגלבוע. עוד אמר השר כי בגלבוע מצליחים החקלאים לבסס חקלאות לתפארת וממשיכים להאמין בה. "אנו במשרד החקלאות נפעל לעידוד ההמשך להצלחה ולסייע במגיוון הנושאים שהועלו בפגישת העבודה", אמר שר החקלאות.
בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד החקלאות יוסי ישי וצוות משרדו של השר, ראש המועצה דני עטר המארח, סגניו, רמי אלהרר ועיד סלים. כמו כן נכחו בפגישה ראש מטה המועצה ארז שטיין ומנכ"ל תאגיד קולחי הגלבוע מוחמד אלבחירי. במהלך הפגישה שנמשכה כשעתיים נדונו שורה ארוכה של נושאים ובראשם תכניות פיתוח חקלאות משותפת בין נפת ג'נין לגלבוע. ראש המועצה דני עטר, ציין בפתח דבריו את התקדמות שיתוף הפעולה בין אזור הגלבוע לאזור ג'נין, יחסים המאפשרים לדבריו תכנון של פרויקטים חקלאיים, כמו ריכוז לגידול מטעי זיתים והקמת בית-בד, המצריך לדברי דני עטר תקציב לתכנון פיתוח חקלאות משותפת.
נושא תיירותי חשוב שהועלה בפגישה היה "היפודרום הגלבוע". עטר ביקש מהשר את התערבותו בהמשך קידום החקיקה בנושא וכן סיוע בתקצוב וקידום ההיפודרום.
במהלך הדיון העלה סגן ראש המועצה רמי אלהרר בפני השר בקשות לתקצוב נושאים שונים, כמו הסדרת דרכים חקלאיות בכפרים סנדלה, מוקיבלה, טמרה, טייבה ונעורה. ובין השאר, בקשות בנושאי המים, כמו הסדרת קו מים לשטחים החקלאיים של כפר מוקיבלה, לצורך השקאת כ-2000 דונם שטחים חקלאיים; מימון תכנון ניקוז ישובי התענך, התקנת מצלמות למגזר החקלאי, לאורך נחל חרוד, שיאפשרו תצפית רצופה על השטחים החקלאיים, במטרה לצמצם עד למינימום את מספר הגניבות החקלאיות ואת מעשי ההצתות  בחלקיו של הגלבוע.
בתום הדיון הוסכם כי משרד החקלאות יתמוך בנושא קידום המרוצים בגלבוע במסגרת פרויקט "עוגן אזורי". יועץ השר מרדכי כהן אמר כי במסגרת ההחלטה לתמיכת השר בקידום המרוצים, הוחלט לסייע בהקמת 3 משקי גידול לסוסים - במגזר הקיבוצי, המושבי ובמגזר הערבי. "המשרד יכין מכרז והמציעים יוכלו להתחרות בזכייתו. השר הבטיח לראש המועצה לסייע בעניין החקיקה למרוצי הסוסים בהיפודרום, כאשר בנוסף לכל אלה יעשה השר מאמצים לשיקום ספר עדר סוסי ה'טורובריד' " אמר יועץ השר.
 
ראש המועצה דני עטר ושני סגניו ערכו לשר ופמלייתו סיור שכלל ביקור במעבר הגלבוע, וכן באזור התעשייה "מבואות הגלבוע". השר ופמלייתו הביעו את התרשמותם מהפיתוח בשני האתרים בפרט ובמרחבי המועצה בכלל.    

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים