גובר הביקוש מקרב ילדי הכפרים בגלבוע להתנדבות לשירות לאומי סגן ראש המועצה עיד סלים: למעלה מ-20 נערים ונערות מהכפרים התנדבו השנה לשירות לאומי
בני חמשת כפרי בגלבוע הוכיחו, לבמאי הסרט "עג'אמי" – סקנדר קופטי, כי בניגוד להשקפתו האישית, הם כן מייצגים את המדינה כישראלים והציעו בהמוניהם את עצמם למינהל הנוער של המועצה להתנדב לשנת שירות. סגן ראש המועצה האזורית הגלבוע, עיד סלים, אישר כי למעלה מעשרים נערים מהכפרים מתנדבים כיום בשירות לאומי, לעומת 11לפני שנה. "יש ביקוש של עשרות מתנדבים למען הקהילה במסגרת שנת השירות. חשוב לדעת כי על כל נער מתנדב מהכפר, מחייב קבלת תקן ממשרד הביטחון, לכן לא ניתן לקלוט אותם בהמוניהם, אלא על פי הקצאת תקנים", אמר עיד סלים.
בבית ספר טמרה שבגלבוע, התנדבו עד כה 5 נערים לשירות לאומי. מנהל בית הספר נאיל זועבי,אמר כי במסגרת פרויקט הדו קיום, עליו מושתת לדבריו, בית הספר, מוטמע בקרב התלמידים החינוך להתנדבות לשירות לאומי, עוד מכיתה א'. "השנה התנדבו 5 נערים– בנים ובנות מבית ספרנו
לשירות לאומי, לעומת 3 לפני שנה, וניכר כי הרצון להתנדב לשנת שירות רק הולך וגובר ביתהספר", אמר מנהל בית הספר.
מינהל הנוער במועצה האזורית הגלבוע, ואגף המשימות של התנועה הקיבוצית המאוחדת(תק"מ), קיימו לאחרונה, פגישת עבודה, במטרה לגבש יחד, תכנית עבודה במספר מישורים. בפגישה השתתפו כל מדריכי הנוער בישובי המועצה וכן נציגי אגף המשימות של התק"מ. בפגישה, דובר על הצורך בהתארגנות לפעילות לקראת היציאה לשנת שירות של בוגרי בתי ספר תיכוניים – בישובים ובכפרים והוסיף כי שיעורם שלבוגרים אלה, יהודים וערבים עשוי לגדול משמעותית.
שמוליק עינב, ראש מינהל הנוער במועצה, מסר כי עיקר הנושאים שנדונו בפגישה, היו: העצמת שנת השירות בתכנים ובערכים לאומיים, שיתבטאו בהתנדבויות במוקדים בהם קיים צורך ביוזמה לשינויים חברתיים, סיוע לקהילה ועוד, וכן "חיזוק שיתוף הפעולה בין המועצה ואגף המשימות של התק"ם".
עינב:"בין הנושאים שנדונו, היו 'מבט על החברה הישראלית'; 'מה אני יכול לשנות בשנת השירות?';בחירת המקום לביצוע שנת השירות'; תהליך המיונים ודחיית השירות הצבאי". הוא הוסיף כי בפגישה בלטה השתתפותם של נערים מהכפרים וציין כי נושא השירות הלאומי האזרחי בקרב בני הנוער מהכפרים, תופס תאוצה רבה. "הפניות הרבות המגיעות מבני הכפרים למינהל הנוער במועצה, בדבר רצון הנערים והנערות, לקחת חלק בפרויקט שנת השירות ולהיות אזרחים התורמים חזרה לחברה בה הם חיים, היא גבוהה מאד ביחס לשנה שעברה וגבוהה יותר בהיקף ארצי. 
עבד אל-חמיד זועבי, שבתו בת ה-19 התנדבה לשנת שירות השנה,בבית הספר טמרה, הצהיר כי הוא תומך ברעיון של גיוס ילדי הכפרים לשנת שירות, אותה הוא מגדיר השלמת הדו קיום. "גם הבן שלי מתכוון אינשללה, ללכת בעקבות אחותו. הוא כבר התעניין בשירותי הכבאות ואני בהחלט גאה בו. אני קורא לכל הצעירים שלנו להתגייס לשנת שירות,שתועיל לחברה בכפרים ובחינוך" אמר זועבי.
ראש מועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר כי המתנדבים לשנת שירות, יחד עם בני התק"מ, כולל בני הכפרים, הם הערך המוסף המופלא של החיים בגלבוע. "כולנו מייחסים חשיבות רבה לערכיות של בני הנוער בגלבוע וכן לתנועות הנוער, המגבשות בקרב חניכיהן הגשמה אישית, חיזוק בטחון אישי וכן מנהיגות. תרומתם לקהילה של בני הנוער בשנת השירות מתבטאת ברוב תחומי החיים", אמר ראש המועצה. הוא בירך את ראש מינהל הנוער במועצה, שמוליק עינב, את מדריכי תנועות הנוער ואמר כי הצטרפות מאות חניכים מידי שנה לתנועות הנוער, מוכיחה כי ההמשכיות היא בלתי פוסקת.

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים