בכפר סנדלה שבגלבוע נחנך "בית חם לקשישים" לקבוצת נשים, רכזת הקשישים: "מדובר בביקוש גורף של הצטרפות נשים!"
 
"בית חם לקשישים" נחנך לאחרונה בכפר סנדלה של המועצה האזורית הגלבוע. הבית החם, שמזה כחודש וחצי נמצא בהרצה, הצטרפו אליו, בהקמתו, לאחר שיכנוע נציגי שירותי הרווחה במועצה, רק עשר נשים, השבוע, מנה הבית החם לקשישים 25 נשים. בטכס נכחו מנהלת שירותי הרווחה במועצה, רחל ברנע-מרגי, עובדי המחלקה, ומתנדבים.
 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, שיזם פרוייקט הקמת בית חם לקשישים, שתכליתו להקיף את כל כפרי הגלבוע, בירך את ציבור הקשישים ועובדי שירותי הרווחה במועצה. הוא ציין כי הפעלת בית חם לקשישים נועד לקידום והטמעת ערך כבוד האדם הקשיש באשר הוא. "אין ספק, שהקמת הבית החם לקשישים בסנדלה, תעניק מסגרת חברתית, להעשרת מושגיהם, ע"י הרצאות בתחומי בריאות, מלאכת יד, תחביבים ועוד. כל אלה מעשירים את יומם ומטמיעים אותם בקהילה בכללה, כאשר עם הזמן יהוו קבוצה חברתית תומכת ותורמת לסביבה", אמר ראש המועצה.
 
פדואה זועבי, רכזת הקשישים בחמשת כפרי הגלבוע, מסרה כי הבית החם לקשישי בכפר סנדלה, מהווה סידרה של תשתיות כוללות להעשרת הפעילויות בקרב הקשישים בכפרים. "לפני חודש וחצי הפעלנו את 'בית חם לקשישים'. תחילה, חששנו שהרעיון לא יתגשם בשל הקושי בשיכנוע הוצאת נשי הכפר לפעילות. הצלחנו לאחר מאמצים, לקלוט 10 נשים, ובתום חודש וחצי להרצתו של הבית, מונה כיום הבית החם 25 נשים. יש ביקוש ניכר, ואנו נערכים לצירופן של נשים נוספות לבית החם", ציינה פדואה זועבי.
 
לדבריה, הנשים הקשישות נפגשות בבית החם פעמיים בשבוע, כאשר במהלך שהייתן בו, הן נהנות מהרצאות של מתנדבים בתחומי בריאות, כמו עזרה ראשונה, שבמסגרתה לומדות הקשישות כיצד להציל נפשות, בין השאר לומדות כיצד לשפר את גיזרתן באמצעות דיאטנית. בין היתר מקיימות שיח עם רופא הכפר בענייני בריאות. "בשבוע הקרוב נפעיל בית חם לקשישים לנשים וגברים בכפר נעורה, כאשר בהמשך נגיע בבוא הזמן לכל הכפרים", סיכמה רכזת הקשישים במועצה.  

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים