לרגל היום העולמי לשמירה על כדור הארץ,תלמידי ביה"ס הירוק "עמק יפה" בגלבוע יזמו רעיונות למניעת פגיעות הרסניות בכדור הארץ
 
תלמידי בית הספר "עמק יפה" בגלבוע, הצטרפו השבוע לחזית המאוחדת העולמית ללוחמה בבעיות הסביבה המאיימות על כדור הארץ וקיימו יום שיעורים לציון היום העולמי למען השמירה על כדור הארץ.
 
 
מנהל בית הספר קובי רוימי ציין כי במסגרת לימודי הסביבה, מדע וטכנולוגיה, נחשפו התלמידים למגוון רחב של נושאים הקשורים ליום ייחודי זה כדוגמת התחממות כדור הארץ, הפגיעה באוזון, זיהום אוויר, זיהום רדיואקטיבי ועוד.
.
עוד מסר  קובי רוימי כי התלמידים זיהו את מוקד הבעיה הסביבתית והעלו רעיונות יצירתיים פוריים, דרכם ניתן להשתמש בסביבה באופן פחות פוגעני והרסני. "התלמידים עסקו בסוגיית האנרגיה, הצביעו על הבעיות שקיימות בהפקת האנרגיה באמצעות פחם – כפי שמקובל בארץ, והעלו הצעות לחלופות אפשריות. במהלך הדיונים היה קישור לאקטואליה העולמית בסוגיות של איכות הסביבה, ובמרכזן האסון ביפן.

התלמידים לא הסתפקו בשיח הכללי על השמירה על כדור הארץ, והביאו הצעות מעשיות לקידום העשייה למען השמירה על הסביבה בתוך ביה"ס. כך למשל הוצע לקדם את תחום מיחזור הנייר בביה"ס ולהרחיבו לתחומים נוספים וכן להעביר את שאריות המזון לקומפוסט שיוקם בביה"ס" אמר מנהל בית הספר.
לאחרונה זכה בית ספר "עמק יפה" בתואר "בית ספר ירוק מתמיד", שפירושו, מעבר להיותו בית ספר המקדיש פעילויות חינוכיות וערכיות בנושא איכות הסביבה, בית הספר גם מתרגם את ערכים אלו ליישום הלכה למעשה במרחב הבית ספרי. קובי רוימי, מנהל בי"ס "עמק יפה" אמר: "כבית ספר ירוק אנו, ב"עמק יפה" רואים לעצמנו מחויבות בעיסוק בתכנים אלו ובעשייה המתמדת למען השמירה על הסביבה הירוקה." כעת ב"עמק יפה" כבר נשלמות ההכנות לקראת יום שיא נוסף בתחום המדע.
רוימי: "הלמידה נעשתה תוך שימוש באמצעי מדיה מגוונים, הכוללים הלוח החכם המאפשר למידה אינטראקטיבית, הוקרנו סרטונים בנושא ונערך דיון מעמיק ופורה. כבית ספר ירוק, אנו רואים מחויבות בעיסוק בתכנים אלו ובעשייה מתמדת למען השמירה על הסביבה הירוקה"

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים