בתנועות הנוער של המועצה האזורית שמים דגש יתר בחיזוק קשרי הדו-קיום של בני הנוער מישובי ומכפרי המועצה ומצליחים במסגרת פעילותם המשותפת, להגשים חזון של יצירת מציאות שוויונית, המושתתת על בניית חברה מלוכדת ופעילה, במגוון של פעילויות תנועתיות, לרבות טיולים, מסעות ובעיקר גיבוש חברתי.
לאחרונה החליטו בני נוער מהכפר טייבה ובני נוער ממושב מולדת לפתח ולהעצים את היחסים הטובים והמיוחדים בין שני הישובים השכנים, יחסים הנמשכים, זה עשרות שנים, ובמסגרת החלטה זו, בנו רכזי הנוער בישובים ,דליה אונר ממולדת ונאיף זועבי מטייבה, בעזרת המדריכים והמדצ"ים משני הישובים, פרויקט של שישה מפגשים לאורך כל השנה.
שמוליק עינב, מנהל מחלקת הנוער במועצה מסר כי מטרת המפגשים נועדה לחזק את הקשר בין הישובים ובעיקר בין הילדים למען הדורות הבאים. "בפעילות המשותפת בין נוער טייבה ונוער מולדת חוו הילדים פעילות של מסע רגלי בשבילי השדות, ממושב מולדת דרך מצפה יוסי לקיבוץ בית השיטה. קיימנו משימות אתגריות כמו "לחפש את המטמון", "משחקי כדור", " ומשחקי היכרות",
כל זאת כאשר הקבוצות היו מעורבות  יהודים וערבים יחדיו", מסר שמוליק מנהל מחלקת הנוער.
לדבריו, בהגיע הקבוצות למצפה, קיבלו הילדים משימה משותפת של הכנת בצק ופיתות עם לבנה וזעתר. "הקבוצות עבדו בשיתוף פעולה מדהים והתוצאות היו טעימות מאוד.
הילדים סיכמו את החוויה כמוצלחת מאוד ומצפים למפגש הבא" סיכם שמוליק.
 ראש המועצה דני עטר שנפגש עם ילדי תנועת הנוער משני הישובים בירך אותם על פעילותם המשותפת ואמר כי פעילות ילדי כפר טייבה והישוב מולדת, תורמת רבות לחיזוק קשר הדו-קיום בין ערבים ויהודים בגלבוע, קשר אותו חרטה המועצה על דיגלה.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים