התרגיל הגדול: בגלבוע דימו קליטת אלפי מפונים והתמודדות עם נפילת טילים
פיקוד העורף: "תפקוד הצוות בגלבוע מעולה, כיאה לרשות המובילה בארץ למוכנות למלחמה"
במפקדת העורף שיבחו את היערכותה של המוא"ז הגלבוע לשעת חירום בתום תרגיל "נקודת מיפנה 5".
כזכור, לפני שנה, זכתה המועצה במקום ראשון מכלל הרשויות בארץ במידת ההיערכות לשעת חירום עם ציון של 96 נקודות.
ההיערכות לתרגיל כללה הכנת צוותי חירום בישובים, הדרכות לאנשי הבטחון , הנחיות ותרגולים בבתיה"ס, ותירגול כל זרועות המועצה בחירום.
בתרגיל עצמו נערכו במועצה לקליטת אלפי מפונים מרצון שיגיעו להיקלט בגלבוע באופן מאורגן וציבורי ובבתי התושבים.
צוותי המועצה נערכו במטרה לקלוט את הציבור , עו"ס, אנשי בטחון וחינוך קיבלו את פניהם וסיווגו אותם לקיבוצי ומושבי האזור שדימו את קליטתם בשטח פתוח.
 ערב התרגיל, ארגן סגן ראש המועצה, רמי אלהרר, בהנחייתו של ראש המועצה, דני עטר, את המועצה, על מחלקותיה לקראת ביצוע התרגיל, כולל הכנות עם צוותי החירום בישובים – מרכז "חבר", דבורה, אדירים, רם און וישובי גוש "אומן". ההכנות כללו תכנון פעילותם של ועדת מל"ח מועצתית [משק לשעת חירום], של צוותי החירום של ישובי המועצה, בשיתוף כוחות משמר הגבול , לפעילות יעילה, מהירה ובטוחה.
ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר, יחד עם נציגי פיקוד העורף, עקבו מקרוב אחר ההכנות לתרגיל ולמצבי החירום. במהלך התרגיל, קיימה המועצה תרחישים המדמים ירי של טילים לעבר ישובי הגלבוע. מטה מל"ח הפעיל אנשיו להגשת סיוע וטיפול. בהמשך התרגיל, נדרשה המועצה לפתוח מרכז קליטה לאוכלוסיית הצפון, שהביעה רצונה להתפנות. מרכז הקליטה נפתח מיידית בישוב גן נר, ובראש המטה עמד שלומי גרנוב מנהל איכות הסביבה וכן סגנו מיקי יוסף. כתבנו מציין כי במרכז הקליטה נקלטו מאות אנשים.
סגן ראש המועצה רמי אלהרר, ציין כי במהלך תרגיל "נקודת מיפנה 5", תרגלו הכוחות פיתרון בעיות שעלו מהשטח, כמו חוסר באמצעים רפואיים, וכן בעיות הדורשות טיפול רווחתי בקרב האוכלוסייה. "המחלקה לשירותים חברתיים, הגישו ללא דיחוי סיוע ובכך הקלו רבות על מצוקות מדומות שנבעו מאירועים מדומים. במקביל פעלה מחלקת התחבורה של המועצה בפינוי באוטובוסים את תלמידי מוסדות החינוך לנקודות מאובטחות", אמר אלהרר. 
 
בסיום התרגיל, נערך סיכום פעולות הכוחות, כאשר במסגרתו, שיבחו קציני פיקוד העורף נציגי מל"ח ומנהל רח"ל יואב שרייבר את המערך המועצתי, ובראשו דני עטר, ראש המועצה וסגנו, רמי אלהרר שעמד בראש התרגיל.
ראש המועצה דני עטר, הודה למפקדת העורף לנציגי מל"ח ורח"ל וכן למערך המועצתי יחד עם מנהלי המחלקות של המועצה ואמר כי ההיערכות לשעת חירום בישובי הגלבוע הוכיחה כמידי שנה, רמת שליטה ומוכנות גבוהה. "מטרת התרגיל נועדה להבטיח את עמידת אזורנו בשעת מבחן ולסייע גם לאזורים שמחוץ לשטח שיפוט המועצה. ההצלחה נזקפת לשיתוף פעולה פורה ומרשים של כוחות משמר הגבול בחבל גלבוע, לרכזי הביטחון השוטף של המועצה, למוסדות החינוך ולאזרחים שגילו נכונות לסייע להצלחת התרגיל", סיכם ראש המועצה.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים