זו לא אפליקציה באייפון : "בני המושבים" בגלבוע שיחזרו את "המעברה" וחיו כחלוצים
כ-100 חניכי תנועת "בני המושבים", מישובי הגלבוע, שהו במחנה קיץ ביער "עופר" שהתקיים בפרדס חנה.
במשך שלושה ימים, עסקו החניכים בהדמיה ושיחזור של תקופת ההתיישבות והקליטה בארץ .
לצד פעילות אתגרית וחווייתית, התנהלו החניכים על בסיס עקרונות פעילות התנועה מראשיתה בשנות החמישים. הם עסקו בפעילויות של קיבוץ גלויות, שיחזרו מבצעים של סיוע בעליה ובהתיישבות וכן חוו על בשרם את חבלי תקופת ה"מעברות" בהן שוכנו עולים. 
"אנחנו מתחילים להבין כמה קשה הי הפה", מציין דניאל אחד החניכים במחנה, "היום הכול מהיר ונגיש באינטרנט ובאפליקציה באייפון, אבל פעם היו נאבקים על הקיום ודואגים מה לאכול מחר".  
ברוכי מגל, ראש מינהל הנוער במועצה האזורית הגלבוע, ציין כי מחנה הקיץ ב"עופר", הקנה לבני הנוער בגלבוע חוויה יוצאת דופן שבה למדו כיצד התמודדו ראשוני המתיישבים עם תנאי שטח קשים וכמה שונה היו חייהם במאמצם ליישב את האזור .
"אותם חלוצים, בני מושבים וגם קיבוצים, ראו עצמם כמחויבים להנחיל לעולים את עבודת האדמה, וללוות אותם בחבלי הקליטה. הם הנחילו לדורות הבאים, ובתוכם ילדינו, חניכי 'בני המושבים', ערכים שלא יסולאו מפז", אמר ברוכי מגל. הוא שיבח בין השאר, את מנהל מחלקת הנוער במועצה,שמוליק עינב, על ארגון המחנה המוצלח, והודה למחלקת התחבורה, על הסעת החניכים למחנה והחזרתם בשלום לביתם.
התלמידים גילו כושר הסתגלות ועמידה מעוררי הערצה ומחנה הקיץ שימש אף לצורך גיבוש חברתי וערכי מעולה.
מנהל מחלקת הנוער במועצה, שמוליק עינב הודה לראש המועצה דני עטר, על המשאבים הרבים שהועמדו לרשות מחנה הקיץ, לראש מינהל הנוער וכן לכלל החניכים. 

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים