בשבת ההאחרונה התקיים במגרש הרוגבי בקיבוץ יזרעאל הפנינג ענק לפתיחת עונת הרוגבי של 2010-11.
כ-800 צופים הגיעו בכדי לחזות בשחקני העבר, ההווה והעתיד של מועדון הרוגבי ביזרעאל על מגרש אחד, ונהנו מבשר משובח, שתייה וגלידה איטלקית לאורך האירוע. את הערב פתחו שחקני הנוער של המועדון שחיממו את הדשא במשחק שביעיות לקראת המשחק הראשי.
המשחק  הראשי הפגיש שתי קבוצות של שחקני המועדון מההווה ומהעבר, מצד אחד התייצבו 20 בני המשק של הקיבוץ-שחקנים שנולדו, גדלו ולמדו את הרוגבי שלהם על הדשא בקיבוץ אותם הוביל הקפטן יונתן קפלן, ומולם 35 "ברברים" – שחקני המועדון שהתאספו מרחבי העמק, המדינה והעולם בכדי לשחק רוגבי ביזרעאל,אותם הוביל הקפטן הוותיק צחי צפדיה מהזורע.
המשחק התאפיין בהרבה הקרבה ולחימה כאשר שחקני שתי הקבוצות מראים אחד לשני שהם לא כאן בשביל להפסיד. בני המשק פתחו את המשחק חזק וכבר לאחר 2 דקות עלו על לוח התוצאות לאחר שהאחים קפלן יונתן ונמרוד לקחו את הכדור ובכמה כניסות חזקות הבהירו לברברים שהם באו לנצח, ויונתן הניח את הטריי הראשון של הערב. לאט לאט השתלטו הברברים על המשחק וניסו שוב ושוב לחדור את הגנת בני המשק, אך ללא הועיל, בני המשק שרובם כבר לא משחקים באופן פעיל הביאו למגרש הרבה לב ונשמה נלחמו בהגנה ולא נתנו לברברים לחדור. לפני המחצית הצליח עמית הרפז לפרוץ את הגנת הברברים ומסר לנמרוד קפלן שסיים את העבודה עם עוד טריי לבני המשק. אמיר בויטלר העביר את בעיטת ההשלמה והתוצאה במחצית 12:0 לבני המשק.
 
תמונה קבוצתית  - בני המשק
בהפסקת המשחק עלו ה"אולדיז" של המועדון, השחקנים הוותיקים והמבוגרים בני 40 פלוס למשחק קצר של טאצ' רוגבי, משחק שהזכיר נשכחות ונתן במה לכמה מכוכבי הקבוצה ונבחרת ישראל משנות ה-70 וה-80 להראות לצעירים למה הם מסוגלים. השחקנים בהנהגתו של מילטון קפלן ממיסדיי המועדון והקפטן הראשון של הקבוצה נתנו שואו לקהל נהנו והראו לכולם שהרוגבי ממשיך איתם גם 20 שנה אחריי הפרישה.
המחצית השנייה יצאה לדרך  ובני המשק המשיכו להתגונן כנגד העוצמה והרעננות של מחליפיי הברברים,לאחר כ-15 דקות בתוך החצי הצליחו הברברים לעבור את קו הטריי של בני המשק ועופר המבורגר ממזרע הניח את הטריי המיוחל שצמצם את התוצאה ל-12:5. הברברים המשיכו עם המומנטום ואף צמצמו את ההפרש ל-12:8 לאחר בעיטת פנדל מוצלחת של אדריאן ריינסטיין מהקריות כ-20 דקות לסוף המשחק.
בני המשק המשיכו להלחם בהגנה והברברים עם מספר טעויות ופספוסים בהתקפה לא השכילו לעלות ליתרון והתוצאה נותרה בעינה עד לשריקת הסיום. בני המשק אומנם ניצחו אבל בפועל הרוגבי היזרעאלי הוא שניצח!
ראוי לציין את השופט הצעיר והמבטיח עידן זילס מיזרעאל ששפט משחק קשה וקשוח והראה שגם בשיפוט יש עתיד.
לשחקן המצטיין במשחק לו הוענקה ארוחה זוגית מתנת מסעדת "טנדוקה" ביוקנעם נבחר עמית הרפז שהגיע למשחק במיוחד מקורס קצינים והראה כמה כישרון ויכולת יש לו בידיים וברגליים.
לאחר המשחק המשיכו כל שחקני המועדון לדורותיו לארוחת ערב רשמית בה נאמו כל הקפטנים של המועדון מאז הקמתו. כמו כן חולק פרס על מפעל חיים ל"אימא" של המועדון זמרה ברן, על פועלה ותרומתה לרוגבי ביזרעאל ובישראל מאז שנות ה-70 ועד היום, כל הקהל קם על רגליו ומחה כפיים לכבודה של זמרה וחלק לה את הכבוד הראוי.
מאוחר בלילה התפזרו השחקנים עם חיוך רחב על הפנים וזיכרונות מאירוע שלא ישכח ולא היה כמותו ברוגבי הישראלי.
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים