בקרית החינוך ע"ש "חיים הרצוג –מיד לחמישה" מקפידים בכל שנה לחגוג  ברוב עם, אירוע מגוון, ובו פעילויות שונות בנושא הספר העברי במטרה לעודד את הקריאה ולחבב אותה על התלמידים.
בשבוע האחרון, נפתח חג הספר ב"יד לחמישה", באמירה "תחפשו לקרוא עוד ועוד, כי זהו מעיין בלתי נידלה של מים טובים". בית הספר לבש חג, כאשר בחצר הוצגו עבודותיהם של תלמידי השיכבה הבוגרת שיצרו במהלך החודשים האחרונים בהנחיית המורה לאמנות, פנינה לוין , מיצג אומנותי  בהשראת ספרי קריאה ממצעד הספרים.
כל באי בית הספר קיבלו חידות ציורים שחוברו במיוחד לאירוע, על פי נושאים מתוך הספרים.
התלמידים פגשו את הסופרים, עופרה גלברט ואלי רווה, הידועים כיוצרים הכותבים לילדים ונוער,  וחזו בשני מופעים בנושא הסיפור העממי. ענת רביב, מנהלת בית הספר ציינה בפני האורחים, כי הקריאה מאפשרת לכל אחד להגיע למחוזות עונג, אמת, ידע ודמיון יותר מכל דבר אחר. "זו למעשה מכונת שימור מחשבות של חכמי כל הדורות והיא זמינה לנו בכל אשר נלך", אמרה מנהלת בית הספר.
התלמידים קראו המלצות לספרי קריאה בהייד פארק, כשמסביבם קהל מאזין ותוצרי כתיבה הוצגו למבקרים בתערוכה. כמו כן הופיעו מעל הבמה בנגינה, בשירה ובמחול וזה היה סיכום לשנת הפעילות המשותפת לתוכניות "קרב" ובית המוסיקה שבקיבוץ יזרעאל, בלימודי המוסיקה בבית הספר.
ענת רביב: "המסר שרצינו להעביר הוא חשיבותה של הקריאה  היוצרת תהליך מחשבתי אקטיבי, הדמיון עובד שעות נוספות ואנו חווים עולמות אחרים.
קיראו ספרים באשר תלכו ועולמכם יואר.
 
במהלך האירוע נהנו ההורים מהופעתם החגיגית של תלמידי בית הספר, כמו כן התכבדו בקפה ומאפה ורכשו ספרים מיד שניה, כאשר כל ההכנסות הן קודש לפעילות ילדי בית הספר.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים