ילדי הכפרים בגלבוע נערכים בטיחותית  ליציאה לחופש
פעילות הסברתית למניעה והגנה מפני תאונות בבית ומחוץ לו במהלך החופש הגדול נערכת באמצעות מחלקת הרווחה של המועצה.
על מנת למנוע פגיעה של ילדים, במהלך החופש הגדול, ולהבטיח את שובם בשלום, קיימו שירותי הרווחה, בהנחיית ראש המועצה דני עטר, מבצע למניעת תאונות ביתיות ומחוץ לבית, באמצעות פעולות הסברה.
השנה התקיים המבצע בבית הספר היסודי בכפר מוקיבלה. נבילה שנארה עובדת סוציאלית משירותי הרווחה, האחראית על הפרויקט, הכינה מראש מצגת למניעת פגיעת תאונות בבית, וברכיבה על אופניים, חציית מעברי חציה, פציעות במגרשי משחקים ועוד, והעבירה את המצגת, לכל ילדי בית הספר, לא לפני ששיננה יחד איתם את כללי הזהירות מפני סכנות האורבות בבית ובחוץ.
במקביל, העבירה נבילה שנארה להורי התלמידים העתק מהמצגת לקראת יציאת ילדיהם לחופש, בה הודרכו ההורים, כיצד להנחות את ילדיהם להימנעות מתאונות ביתיות ומחוץ לבית. "הילדים יחד עם  ההורים, גילו חשיבות ללימוד כללי הזהירות. אני מאמינה ששילוב זה, של תלמידים, הורים ועובדת רווחה תגביר את המודעות בקרב הילדים, נוכח הסכנות האורבות להם, גם במהלך משחק תמים", אמרה נבילה שנארה.
נושא ההימנעות מפגיעות במהלך החופש, הופעל בשירותי הרווחה לפני שנה, כאשר ילד  במוקיבלה, שיחק בתמימות בברזי הגז שבבית הוריו, הצית גפרור וגרם לדליקה. כתוצאה מכך נכווה הילד קשות וטופל בבית חולים. בעקבות האירוע, ביקשה מנהלת בית הספר העמק הירוק סונדוס בטאח את התערבותם של שירותי הרווחה להדרכת ילדים מפני סכנות וזמן קצר לאחר האירוע התקיימו ימי עיון לילדים ולהוריהם.
ראש מינהל החינוך במועצה, דרור ללוש איחל לילדים חופשה נעימה ויחד עם זאת הבהיר כי החופש הגדול טומן לעיתים בחובו סכנות רבות וקרא להקפיד על כללי הזהירות, בבית, בכבישים ובבריכות המים. "אני מאחל לכלל ילדי הגלבוע חופש מרענן ובטוח", אמר ראש מינהל החינוך.  

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים