טייבה אלופת מונדיאל הגלבוע 2011, גברה על רמת צבי בתוצאה 4:3
לאחר טורניר קשה עם מאבקים ספורטיביים הגיע הפינאלה, כזה גמר מרתק ומותח לא נראה אפילו במונדיאל עם הנבחרות הגדולות.
מאות צופים נהרו אל המגרש במרכז הקליטה שבבית אלפא לחזות בשחזור הגמר הקלאסי משנה שעברה בין שתי הקבוצות הפייבוריטיות של הטורניר, רמת צבי האלופה היוצאת  מול סגניתה טייבה.
בטקס הפתיחה טרם המשחק, במעמד ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר, העניק נציג המועצה מוחמד דאוד את גביע הקבוצה ההוגנת לקבוצה מגן נר, ונציג השחקנים עודד ברוש שלבש חולצה עם צבעי שתי הקבוצות כמחווה למשמעות הדו קיום בטורניר זה, נשא מספר מלים בהן  שיבח את  מארגני הטורניר שזו עונתו השנייה, שלומי אייל מנהל תחום הספורט הרב תחומי במועצה ואת שניר פרידמן מרמת צבי.
עם פתיחת המשחק פתחו שחקני טייבה נחושים והחלטיים ולא הותירו כל סיכוי לרמת צבי ולאחר בליץ של התקפות אותן הוביל המצטיין של הטורניר ושל המשחק סטף זועבי הובילה טייבה כבר לאחר 12 דקות מן הפתיחה בתוצאה 3:0.
שניר פרידמן(המכונה "שמייקל"), שוערה של רמת צבי, לו חבה הקבוצה רבות את הגעתה למעמד הגמר, גילה הפעם חולשה במשחקו, והססנותו הרבה ביציאותיו רק הזמינה עוד ועוד התקפות מצד הבחורים של טייבה.
הגול הראשון הובקע על ידי טייבה כבר בדקה השלישית לאחר התקפה נוספת שגררה השמטה של פרידמן וכל שנותר לפלאח לדחוק מקרוב את הכדור לשער , ושוב לאחר 4 דקות כשעדיין   לא שכחה השמחה במחנה האוהדים מטייבה, מפציץ מימין מוחמד זועבי המכונה "לוסיו" את השער של רמת צבי בכדור בלתי ניתן לעצירה היישר מברזיל שפוגע בקורה ומשם פנימה, ומשלהב עוד יותר את אוהדי טייבה..
5 דקות לאחר מכן, פרידמן שוב במשחק לא גדול הודף כדור בהדיפה אומללה לראשו של סטף זואבי שקובע 3:0 לטייבה מוצדק והחלטי.
בשלב זה של המשחק כשנראה היה שתוצאת המשחק חתומה,וטייבה תדלג בקלילות לאליפות
החל הקאמבאק הנהדר של רמת צבי בניצוחו של גיא צרפתי שהחל לסחוף את קבוצתו למשחק אנרגטי יותר תוך ניצול השאננות בה לקו שחקני טייבה בטוחים בניצחונם, ובנוסף טעות בתזמון חילופי השחקנים של מאמן הקבוצה מטייבה, טעות שגרמה לעייפות רבה בקרב שחקני המפתח שלו.
בדקות קריטיות אלו של המשחק פותח מבער גיא צרפתי, שחקנה של הפועל אסי גלבוע  וזאת לאחר שנראה היה שמאמן רמת צבי נואש מלמצוא מענה להתקפה הקטלנית של טייבה, ולפצח את משחק ההגנה הקשוח והנחוש שהנהיג מוחמד עטיה שעצר את שחקני רמת צבי המבולבלים.
קצת לפני הפסקת המחצית צרפתי בהבזק של כשרון, פרץ מימין,היתל במגניו ובעט כדור חזק פנימה ומצמק בכך  את התוצאה ל – 3:1. מאותת על הבאות.
בהחלטה שנויה במחלוקת פוסל השופט הלאומי יאיר רובין שער נוסף לזכות רמת צבי מבעיטה חופשית, דבר שעוצר את התנופה של שחקני רמת צבי.
עם תום ההפסקה ותחילת המחצית השנייה החלה הדרמה הגדולה, בדקות אלו התקפה רדפה התקפה מצד לצד, והמתח הלך וגאה, כשנראה היה שרמת צבי חוזרת לעניינים למרות שנראה היה שחלוצה מלך השערים של הטורניר, דן רוטנברג  לא מרוכז כשהוא מוצא את עצמו שוב ושוב לבד מול השער בועט את הכדור החוצה.
אז, לפתע משום מקום ובניגוד למגמת המשחק בדקות אלו, צץ לו הכוכב של טייבה, סטף זועבי שחטף כדור אבוד ופורץ מהאגף השמאלי, מבקיע את השני שלו ומעלה את התוצאה ל -  4:1 לטייבה.
כשנדמה היה שהדרמה שכחה , שוב החלטה שנויה במחלוקת של השופט רובין שהעניק שער לזכות רמת צבי לאחר כדור מרגלו של גיא צרפתי שפגע בקורת השער, והתוצאה כעת 4:2.
לא עזרו טענותיהם של שחקני טייבה, שהעייפות ניכרה עתה במשחקם , וגרם להם להיסוג לאחור, להתגונן ולהרחיק כדורים ללא כתובת.
גיא צרפתי שסחב את רמת צבי בדקות אלו על גבו ועשה במגרש ככל העולה על רוחו , ירה עוד כדור חזק שנכנס פנימה וצימק את התוצאה 4:3 לטייבה.
מנגד אוהדי טייבה החלו עוקבים בדאגה איך האליפות הולכת שוב ונשמטת מידיהם, ואיך וחוזר הסיוט מגמר המונדיאל שנה שעברה, כאשר החמצת הפנדל של קבוצתם הובילה בסופו של דבר לאיבוד הגביע לרמת צבי.
אולם ברגעים אלו חלחלה לשחקני טייבה המחויבות להביא את הגביע לכפרם, ולגונן על שערם באופן הרואי למול נחשולי ההתקפה של רמת צבי, גם בהארכת הזמן הנדיבה שפסק השופט רובין.
בסיום 4:3 מוצדק וזכייה מוצדקת של הקבוצה מטייבה שהניפה את הגביע לקול מצהלות האוהדים הרבים שאף הניפו את השחקנים על כתפיהם.
בסיום, העניקו ראש המועצה וסגנו את הגביע המוזהב למנצחים הגדולים מטייבה ומדליות כסף למאוכזבים מרמת צבי וכן גביע הצטיינות למך השערים של הטורניר דן רוטנברג ולמצטיין המשחק סטף זועבי.
ראש המועצה עטר חלק בדבריו שבחים למארגני הטורניר המוצלח על אופן ניהולו וארגונו. עטר אמר כי: "מאוד נהניתי מהגמר המרתק והמותח, ובטוחני שעימי נהנו עוד מאות האוהדים שחזו ועודדו במשחק, הטורניר הזה הוא עוד מפעל ספורטיבי מקומי עליו גאוותנו, שמשלב את הדו קיום באופן טבעי ואת הרוח הספורטיבית שמאפיינת את הגלבוע ומהווה בכך השראה לפעילות כאלו ברשויות רבות"
שלומי אייל מנהל הספורט הרב תחומי ביקש להודות בהזדמנות זו לקבוצות הרבות שהשתתפו במפעל ואוהדיהם, ולספונסרים שתרמו להצלחת המפעל והיו שותפים לפרסים הכספיים - "צמיגי גוד אייר" של ירון ביטון , תבליני דניאל והסעות כפר יחזקאל.
אייל בירך על הגמר הססגוני והספורטיבי שעושה חשק לסבב נוסף שיתקיים באביב הבא ואמר כי "אין לי ספק שקבוצות נוספות תצטרפנה לחגיגת הכדורגל הזו"
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים