עשרות סייסים מקצועיים מכל רחבי הארץ, השתתפו בסוף השבוע במסע רכיבה על הגלבוע, כאשר לצידם דהרו בסוסיהם סייסים ירדניים, ממשרד הספורט הירדני, ועימם בכירים ממינהל הספורט הישראלי. שלומי אייל, מנהל מחלקת הספורט הרב תחומי במועצה האזורית הגלבוע, שארגן והוביל את מסע הרכיבה, ציין כי מדובר במסע רכיבה ארוך, כאשר לפני הזינוק, קיבלו האורחים מירדן, הסברים מרתקים על שיתוף הפעולה החוצה לדבריו, גבולות. בטכס שקדם למסע, בירכו נציגי עמותת "ידידי כדור הארץ", את משתתפי המסע – ישראלים וירדנים, נציגי העמותה סייעו באירוח המשלחת הירדנית והיו שותפים בולטים במסע השלום כלשונם.
 
ראש המועצה דני עטר שיזם את פרויקט הקמת ההיפודרום למרוץ סוסים בגלבוע, אמר כי ענף זה, רווי תהילה. "מדובר בענף חינוכי ממדרגה ראשונה, המקנה אמות מידה טובות לבני הנוער באהבת בעלי החיים. הסוסים בגלבוע זוכים לטיפול מקצועי ביותר, השומר על בריאותם. ספורט הרכיבה על סוסים הוא בעל חשיבות מרכזית, ביצירת מפנה בתעסוקה, תיירות וחקלאות וחינוך", אמר ראש המועצה.  
 
גאזי נוג'ידאת, מפקח מינהל הספורט במחוז הצפון, שסייע לשלומי אייל בהבאת האורחים מירדן, ציין בסיפוק את הפעילות הספורטיבית הייחודית ואמר כי היא מהווה מסלול להידברות ישירה. 
בתום הרכיבה סעדו הרוכבים, ישראלים לצד ירדנים בארוחה חגיגית. בתום האירוע, העניק שלומי אייל את תואר "אביר הגלבוע" ליוסי באסין מכפר יחזקאל בן ה-86. באסין, ייסד לפני עשרות שנים את ענף הסוסים בגלבוע. הוא סיפר בגאווה על הרכיבה באיזור ועל המשמעות של עולם הסוסים בחיי הגלבוע. הוא ציין בסיפוק, כי הוא חש שהמסע שנערך בסוף השבוע בגלבוע - החל למעשה לפני כ-50 שנה. "אנחנו התחייבנו שהמסע הזה לא יסתיים לעולם, ויש מי שמקיים את ההבטחה הזאת", אמר באסזין.
 
טקס הענקת הגביע לבסין התקיים אחרי מפגן יפהפה שבו הדגימו צעירים וצעירות מהו  ספורט הוולטן - התעמלות אומנותית על סוסים תוך כדי רכיבה.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים