ביריד ההתיישבות והתעסוקה שנערך בחול המועד סוכות בנמל תל-אביב, ביקרו אלפי מבקרים ממרכז הארץ, ובתוכם משפחות צעירות. המבקרים נפגשו עם כ-40 ראשי ישובים בביתנים, שייצגו בפניהם אפשרויות של התיישבות, תעסוקה, דיור, תיירות והשכלה בפריפריה, בגליל ובנגב.
היריד נערך במעמד המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, והשתתפו בו יו"ר מועצת הגליל, אלי ברדה, ראש המועצה, דני עטר, ראשי ישובים וכאמור אלפי מבקרים. השר שלום ציין כי מגמת היריד היא להפנות כמה שיותר משפחות מתיישבות לגליל ולדרום והביע תקווה שבגליל ישתכנו בעשור הקרוב כ-300 אלף משפחות ומספר דומה גם בדרום.
עוד יצוין כי ביתן ישובי המועצה האזורית הגלבוע, היווה מוקד משיכה, של אלפי מבקרים, מתוכם מספר רב, שגילו עניין בביקור בישובי הגלבוע, בהם בוצעה הרחבה יישובית, עם דירות צמודות-קרקע בעלות סטנדרט גבוה, כמו כן גילו עניין רב בתחומי תעסוקה בגלבוע, המושתתת בעיקר על תעשייה  ותיירות, מהמתקדמות בצפון.  
ראש המועצה דני עטר, ציין בסיפוק רב את שיעור ההתעניינות בביתן המועצה: "כ- 3000 איש ביקרו בביתן הגלבוע. במשך כל היום פקדו המונים את הביתן, וניכר היה כי ביתר הביתנים הייתה תנועה דלילה", ציין עטר והוסיף: "מדובר במשפחות איכותיות, הן הגיעו אלינו מוכנות וממוקדות בנעשה בגלבוע בתחום ההרחבה, הפיתוח והתעסוקה. הן התרשמו מרמת החינוך, מאיכות החיים ובאוצרות הטבע בהן התברך הגלבוע. לפחות 300 משפחות עשויות להצטרף אלינו לגלבוע. אנו נזמין אותן בקרוב לסיור בגלבוע", סיכם דני עטר. הוא הודה למנהל הרחבת הישובים במועצה, שמוליק סטרולוביץ', על היערכותו המוצלחת והמקצועית בייצוג הגלבוע ביריד.
אלי ברדה, ראש עיריית מגדל העמק, המכהן כיושב ראש מועצת הגליל אמר לכתבנו כי ישובי הצפון, ובתוכם הגלבוע, מגדל העמק ונצרת עילית, היוו מוקד משיכה לאנשי המרכז, שחיפשו איכות חיים. "עד לפני היריד התיישבות האחרון, הוצגו בעבר בירידים אפשרויות של תעסוקה בלבד, וזוהי הפעם הראשונה שיוצגו הישובים עצמם, כשהרעיון הוא לחזק את האוכלוסייה המקומית בהצטרפותם של תושבים מערי המרכז", אמר יו"ר מועצת הגליל.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים