חברי גרעין "עודד-גלבוע" של תנועת בני המושבים בגלבוע, ומתנדבי השרות האזרחי/לאומי מהכפרים ערכו השבוע, פעילות בנושא איכות ושימור הסביבה ופעילות-חוץ בנושא טבע לכ-300 ילדי כיתות ה' מבתי הספר היסודיים של המועצה האזורית הגלבוע.
 
טכס פתיחת הפעילות התקיים במעיין חרוד, במעמד סגן ראש המועצה, רמי אלהרר, שעמד בראש אירגון ההפנינג, והשתתפו בו ראש מינהל הנוער, ברוכי מגל, מנהל מחלקת איכות הסביבה, וחזות הישובים שלומי גרנוב ומנהל מחלקת הנוער שמוליק עינב.
 
חברי גרעין "עודד-גלבוע" קיימו יחד עם ילדי בתי הספר יום של פעילות, שהתמקדה בשמירה על ערכי הטבע, כדור הארץ ואיכות הסביבה. נושאים אלה התבטאו בין השאר, במשחקי מיחזור בקבוקים מפלסטיק ושקיות ניילון, משחקי חברה וספורט.
 
מנהל מחלקת איכות הסביבה וחזות הישובים, שלומי גרנוב, מסר כי מרכז הפעילות התמקד בנושא איכות הסביבה וט"ו בשבט, וכלל בין השאר, חידון טריוויה, שתילת תבלינים בבקבוקים [תרומת "חישתיל"], יצירת פרח מבקבוק, הפרדת פסולת יבשה [עיתון, קרטון, בקבוקים], תחרות בין שתי קבוצות למילוי מיכל, איסוף בקבוקים ועוד.
"במרכז הדשא הוצבו שני מיכלי איסוף בקבוקים שהשתתפו בתערוכה
'מיחזורית' והיוו אטרקציה. לסיכום, ניתן לומר שהמטרות שהצבנו בקיום פעילות זו הושגו במלואן", סיכם גרנוב.  
 
 
ראש המועצה דני עטר שיבח את חברי תנועת גרעין עודד, ומתנדבי השרות האזרחי/לאומי מהכפרים מארגני הפעילות ואת ילדי בתי הספר על פעילותם המבורכת כדבריו, ואמר כי השינוי החיובי בתפיסה הציבורית בגלבוע, ובעיקר בקרב ילדי בתי הספר בנושא איכות הסביבה, הינה פעולה מבורכת בעלת חשיבות רבה מאד. "אתגר הילדים לשמירה על הסביבה יוביל ללא ספק להשפעה על בוגרים ומבוגרים לגבי מודעות מצבו של כדור הארץ והצורך בשמירה עליו. אני משוכנע, שתפיסתם של ילדינו, בפרט, וילדי העולם כולו בחשיבות השמירה על כדור הארץ, יוביל לשינוי חיובי לדורות הבאים", אמר דני עטר.
 
שמוליק עינב, מנהל מחלקת הנוער במועצה ציין כי יום הפעילות העלה את המודעות של הילדים בדבר חומרת מצבו הקשה של כדור הארץ. "חברי גרעין 'עודד-גלבוע' ומתנדבי השרות האזרחי/לאומי מהכפרים  המחישו לילדים, את החשיבות של שימור הסביבה בה אנו חיים, ואת הדו קיום בגלבוע שאינו סיסמה ריקה מתוכן אלה מציאות בה אנשים חיים יחד באחווה שלום ושיתוף פעולה וניתן לציין כי הילדים הבינו את המשמעות של מסר חשוב זה", אמר. הוא הוסיף כי לאור הצלחת "הפנינג איכות הסביבה", הוחלט במינהל הנוער במועצה, לקיים ארועים דומים במהלך השנה.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים