לאחרונה נלכדו ארבעה נחשי צפע בישובי הגלבוע על ידי יובל אסייג המשמש כלוכד הנחשים המועצתי ופועל בתפקידו זה כשלוש שנים .
עוד סיפר יובל כי  לאחרונה החלו במנהל השרות לתושב בהסברה לגבי מניעה והדברה.
 
הנחשים אמר יובל, הידועים כפעילים במיוחד בחודשי הקיץ החמים, נתפסו בבתי מגורים במרפסות, מחסנים  ומוקדי גרוטאות בישובים דבורה, יעל, ברק וכפר יחזקאל. בארבעת המקרים לא נפגע איש, וזאת הודות למיומנותו של יובל, שלכד את הנחשים ששיחררם כמובן  הרחק מאזורים מיושבים.
"תפיסת ארבעה נחשים ארסיים מתחילת העונה נחשבת ללא מועטה, וכאן המקום להזהיר את תושבי הגלבוע שבחודשים יוני יולי ואוגוסט פעילותם של הנחשים היא אקטיבית מאד, יותר מאשר בתום עונת הקיץ", אומר אסייג, מורשה מטעם רשות הטבע והגנים, ללכידת נחשים.
הוא חוזר ומזכיר כמידי שנה, שרוב הנחשים הנלכדים באזור הגלבוע הם ארסיים. "מראה של נחש צפע באורך מטר וחצי אינו נעים, ומאחר במצב זה נתונים בני המשפחה בחרדה, בעיקר הילדים, אני משתדל להרגיע אותם, ופועל ללכידת הנחשים, לאחר לכידתם אני מרחיק אותם ליערות מרוחקים, כי חל איסור על הריגתם לאור היותם חיה מוגנת", אומר יובל אסייג.
עצות  למניעה וטיפול
אסייג חוזר וקורא לציבור התושבים, להדביר את סביבתם בחומר הדברה המתאים לנברנים, ולפנות
 ערימות פסולת וגרוטאות. במידה ואדם נתקל בנחש, מציע לוכד הנחשים של המועצה שלא להיכנס לפאניקה."צריך לאפשר לנחש נתיב בריחה, לא לחסום אותו ולשמור על נקודת יציאתו כדי להצביע עליה בפני לוכד נחשים" הוא אומר. אולם אם חלילה הספיק הנחש להכיש את האדם, מציע לו אסייג, בראשו וראשונה להירגע, ומייעץ לסובבים אותו להשקות את הנפגע במים ולפנות אותו לבית חולים, שם מצוידים בנוגדן נגד ארס נחשים. "אני פונה לתושבים, יש להיזהר שלא להכניס ידיים מתחת לאבנים וחשוב שלא להסתובב בשעות הערב בשטחים עשביים ללא נעליים, כך גם לגבי אוהדי ריצות הלילה, נעלו לרגליכם נעליים לא חשופות, כי רוב פעילותם של הנחשים היא בשעות הערב והחשיכה", מזהיר לוכד הנחשים של המועצה.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים