כ - 350 חתולי רחוב ברחבי המועצה  עברו עיקור וסירוס, לאחר שחוסנו הוחזרו החתולים בריאים ושלמים לרחוב  
צוות הווטרינריה במינהל השירות לתושב במועצה בשיתוף עם משרד החקלאות, החל באחרונה בביצוע פרויקט של מבצע עיקור, סירוס וחיסון חתולי רחוב. עד כה סורסו, עוקרו וחוסנו כ-350 חתולים. המבצע נמצא בעיצומו, וזאת במסגרת מאמציה של המועצה למנוע תחלואה של כלבת, ולצורך דילולם נוכח התרבותם הרבה ברחבי המועצה, ולאור היותם מהווים סכנה ומטרד תברואתי חמור.
ד"ר עופר גולדשטיין הווטרינר המועצה מסר כי במסגרת הפרויקט מתבצעת לכידה של חתולים מהרחובות. "חתולים אלה עוברים עיקור  וירוס, כולל חיסון נגד כלבת, כמו כן קוטמים את אוזנם השמאלית, על מנת שניתן יהיה לזהות אותם. לאחר מספר ימים הם מוחזרים למקום ממנו נלקחו", מסר הווטרינר.
רמי אלהרר, סגן ראש המועצה וראש מינהל השירות לתושב, העומד בראש המבצע, מסר כי צמצום מספר החתולים נעשה, תוך הקפדה להישארותם של החתולים בחיים ומבלי לפגוע בהם.
כאן המקום לציין כי לפני כחודשיים הוקמה "חתוליה", ביוזמתו של ראש המועצה דני עטר. מבצע הסירוס\עיקור בוצע ב"חתוליה", המצוידת בחדרי טיפול וניתוח עבור החתולים, לצורך מתן טיפול רפואי, חיסון מפני מחלת הכלבת, וכאמור - עיקור וסירוס.
דני עטר, ראש המועצה, שיבח את עובדי מינהל השירות וצוות הווטרינריה על השלמת המבצע ואמר כי פעילותם מרחיקה מרחבי המועצה סכנות לתחלואה ומטרדים חמורים.  "ניכר הוא כי הייתה הקפדה מצד מבצעי הסירוס, העיקור והחיסון להימנעות מפגיעה בבעלי החיים, והיא הוכחה לתפיסת עולם של  תרבות וחברה נאורה, המכירה בצורך, שלא להסב סבל לבעלי חיים" אמר ראש המועצה.
מהמינהל השירות לתושב במועצה מציינים כי לצורך הזמנת איסוף חתולי רחוב- ניתן לפנות למוקד 109.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים