בגלבוע מגשימים את חזון הקיימות
על מנת ליישם את מדיניות הקיימות בגלבוע, להכנת תוכנית אב לפיתוח בר קיימא אותה מקדמת מועצה האזורית הגלבוע, התכנסו לאחרונה,מנהלי מחלקות המועצה, בנוכחות ראש המועצה דני עטר וסגניו רמי אלהרר ועיד סלים, לסדנה משותפת בנושא מדיניות הקיימות. המפגש נועד להגדיר, לדון ולבחון את מדיניות הקיימות בגלבוע ומשמעויותיה המרכזיות - חזון הקיימות של המועצה, מטרות, דגשים ומסלולי הקיימות במועצה.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר אמר כי תכנית השמירה על הקיימות, מהווה מענה למשבר הסביבתי ההולך ומחריף בארץ ובעולם. "החינוך לקיימות והשמירה על הסביבה, עתיד לשמור על חיינו ונופנו, ורק מדיניות לקידום השמירה על הקיימות ברמה פדגוגית והתנהגותית, נדע לשמור על סביבתנו הבריאה",אמר ראש המועצה.
שלומי גרנוב, מנכ"ל איכות הסביבה וחזות הישובים במועצה האזורית הגלבוע, מסר כי במסגרת המפגש הוצגה ע"י ד"ר רונית דוידוביץ' –מרטון, ראש צוות התכנון, מצגת אשר הניחה בסיס לדיון הפורום בכל הנוגע למדיניות הקיימות בגלבוע. בנוסף – הציגה המצגת כלי חדשני, אשר פותח ייחודית במסגרת תהליך זה, ומציע "סרגל קיימות" – למדידת "רמת הקיימות" במגוון המרכיבים באזור. "מדד הקיימות" מציין גרנוב, "מהווה אתגר מוביל בתחום הקיימות במרחב הכפרי בכלל. המדד הוכן כחלק מהכנת התוכנית ומיועד לאפשר לעוסקים במלאכה לבחון את מצבם היום, ובעיקר לאתר אתגרים להמשך העשייה ולמדוד את התקדמותם לאורך התהליך", אמר. לדבריו, החומר שהוצג, שימש כטיוטה לדיון ולשיח מעמיק.
הסדנה הראשונה שהתקיימה בקבוצות הדיון, הקיפה את חזון הקיימות, בעקבות הערות ותיקונים של המשתתפים שנטלו חלק בדיון, ינוסח החזון ויעלה לדיון והתייחסות הציבור.
הסדנה השנייה התמקדה ב"מדד הקיימות". הסדנה התמקדה בעריכת שימוש ראשוני וניסיוני ב"מדד הקיימות" כפי שהוצג. המדד הופעל בהתייחס לשלושה מרכיבים: רשת אזורית – המקיפה כלל מערכות השירותים,התנועה והפעילות ברמה האזורית; "מגנטים" אזוריים – מגוון הפרויקטים הגדולים והעל אזוריים המתוכננים והפועלים באזור המועצה; יישובי המועצה– התייחסות המאפשרת לכל ישוב "למדוד" את "רמת הקיימות" המאפיינת אותו כיום ולאתר את האתגרים המרכזיים העומדים על סדר היום היישובי. החינוך נתפס כמרכיב מרכזי ומקשר בין כלל המרכיבים הללו ולכן קיבל מדד קיימות מתאים וייחודי, המאפשר לבחון את מגוון מרכיבי מערכת החינוך בכל הנוגע להטמעת הקיימות והובלתה.
משתתפי הסדנא, התנסו במדד, בחנו כיצד באה לידי ביטוי הקיימות כיום במועצה והעירו הערות להמשך תהליך.
שלומי גרנוב ציין כי במקביל ממשיך צוות התכנון במשותף עם צוות מוביל במועצה, בהובלת ראש המועצה, בעיבוד וגיבוש התוכנית. "חומרים רלוונטיים ימשיכו לעלות באתר המועצה לעדכון והערות הציבור", סיכם גרנוב.
 
 
משתתפי הסדנא, התנסו במדד, בחנו כיצד באה לידי ביטוי הקיימות כיום במועצה והעירו הערות להמשך תהליך.
שלומי גרנוב ציין כי במקביל ממשיך צוות התכנון במשותף עם צוות מוביל במועצה, בהובלת ראש המועצה, בעיבוד וגיבוש התוכנית. "חומרים רלוונטיים ימשיכו לעלות באתר המועצה לעדכון והערות הציבור", סיכם גרנוב.
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים