120 שחקני קטרגל ב-10 קבוצות יתמודדו על תואר אלופת הגלבוע 
בשבת בחמש אחר הצהריים יצא לדרך המשחק הראשון בין עין חרוד מאוחד למולדת , מנכ"ל החברה הכלכלית גלבוע, ירון אוחיון, יבעט את בעיטת הפתיחה של הטורניר, מולדת סומנה כפייבוריטית, אבל מולה יעמדו מספר יריבות שאפתניות שאחת החזקות שבהן היא נציגת המגזר הערבי - טייבה 
 
ביום שבת הקרוב (16 באוקטובר) ייצא לדרך מונדיאל הגלבוע - טורניר הקטרגל הגדול של אזור הגלבוע. זה יקרה בשעה חמש אחר הצהריים, בדו קרב בין שתיים מהשואפות לכתר,  בין עין חרוד מאוחד למולדת.
 
תחילתה של מסורת: 10 קבוצות, 120 שחקנים
לא פחות מ-120 שחקני קטרגל מכל רחבי המועצה האזורית גלבוע יקחו בו חלק והוא יתרחש במגרש האספלט הסמוך לקיבוץ בית אלפא. עשר קבוצות מן האזור יתמודדו על תואר מחזיקת גביע הגלבוע לשנת 2010. זו הפעם הראשונה שמונדיאל הגלבוע בקטרגל מתקיים במתכונת זו. רכז הספורט הרב תחומי במועצה האזורית גלבוע, שלומי אייל, מסר השבוע , כי השאיפה היא להגדיל את מספר הקבוצות המשתתפות בטורנירים הבאים כדי שמסורת זו תהיה נחלת מועצות אזוריות וישובים נוספים.
 
כרטיסי שחקן, בדיקות רפואיות, תקנון מחייב
הקבוצות מייצגות עשרה ישובים שונים ועל פי הכללים כתובתו הרשומה של כל אחד מהשחקנים חייבת להיות בישוב שבו הוא משחק (למעט חריגים בקבוצות שהתקשו להעמיד סגל של 10 שחקנים). לכל אחד מהם הוצא כרטיס שחקן על ידי הנהלת הטורניר, לאחר שהשחקן עבר בדיקה רפואית כנדרש. הסגלים של הקבוצות מהווים פסיפס התיישבותי מרתק של העמק ומשלבים את כלל המגזרים.
את המגזר הקיבוצי תייצג בגאון עין חרוד מאוחד, אשר תפגוש במשחק הפתיחה את מולדת, שהיא הפייבוריטית לזכייה.
 
ירון אוחיון יבעט את הפתיחה
מנכ"ל החברה הכלכלית גלבוע, ירון אוחיון, יכבד את משחק הפתיחה בנוכחותו ויבעט את בעיטת הפתיחה.
בין הקבוצות מהמגזרים השונים יש תחרות סמויה, כאשר תושבי הישובים וההרחבות הקהילתיות, הנחשבים לחצי עירוניים, רוצים להוכיח כי הם אינם נופלים מנציגי ההתיישבות העובדת – קיבוצים באזור ומושבים בתענ"ך.
המגזר הערבי מיוצג ע"י טייבה אשר חייבת לא מעט ליו"ר הקבוצה חמודי (עטיה) זועבי, אשר העמיד קבוצה חזקה מאוד לקראת הטורניר.
 
 מחנות אימונים, תלבושות מהודרות
מי שחושב שמדובר בטורניר למען הכיף, לא מודע לעוצמת הדריכות בקרב הקבוצות. כל אחת מהמתמודדות רכשה לעצמה תלבושת חדשה ומהודרת ורוב הקבוצות החלו במחנות אימונים לפני תחילת הטורניר. המחנות כללו מספר משחקי אימון לגיבוש הסגל.
אחת הקבוצות שצלחה את מחנה האימון בהצלחה מרובה הינה אומן, אשר הצליחה לצבור 3 ניצחונות והפסד אחד בודד לרמת צבי.
רמת צבי מצידה תפתח את הטורניר עם הרכב חסר נגד כפר יחזקאל המסודרת.
בשל גודלו של המגרש הקבוצות מבינות, כי לשוערים תפקיד מכריע ולכן מספר קבוצות התחזקו בעמדה הזו. הגדילה לעשות מגן שאול שצירפה לשורותיה את אדם עטר מגן נר. אחד השחקנים הוותיקים בליגה הינו אלי פרידמן, שחקן עבר באסי גלבוע, שמוכיח בכל פעם מחדש כי הגיל איננו אלא תירוץ עבור לוזרים. פרידמן מבטיח שהצופים שיגיעו לטורניר יגלו כי הוא לא שכח לשחק.
ניר יפה, שפתחה את משחקי האימון בהפסד וניצחון, מקווה להציג יכולת קצת יותר מרשימה ולהצדיק את התלבושת החדשה שלה, שמזכירה מאוד את זו של רומא האיטלקית.
 
הטורניר ימשך כחודשיים. הקבוצות חולקו לשני בתים, בכל בית 5 קבוצות. בתום השלב הראשון (4 מחזורים) יעלו 4 הקבוצות הראשונות למשחקי ההצלבה (מקום 1 נגד מקום 4 בבית האחר, מקום 2 נגד מקום 3 כנ"ל).
אם מזג האויר לא יגרום לדחיית משחקים, האלופה תוכתר בסיומו של משחק הגמר שייערך ב-4 בדצמבר השנה.
במשחקים ישפוט העיתונאי עמוס קלס.
 
בית א
בית ב
מולדת
גן נר
עין חרוד מאוחד
מגן שאול
רמת צבי
ניר יפה
כפר יחזקאל
טייבה
אומן
מיטב
 
משחקי המחזור הראשון:
מחזור 1 בית ב' 16.10
מולדת -עין חרוד שעה 17:00
רמת צבי- כפר יחזקאל18:00
(אומן נחים)
שופט: עמוס קלס
 
בית א' 16.10
טייבה - מיטב 19:00
גן נר - ניר יפה 20:00
 (מגן שאול נחים)
שופט: עמוס קלס
 לפרטים נוספים שלומי אייל , רכז הספורט הרב תחומי במועצה האזורית גלבוע 0503597017

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים