בית הספר היסודי "עמק חרוד" זכה לאחרונה בפרס הצטיינות של תכנית "מסע אל הדרשה". טכס הענקת הפרס נערך בוועדת החינוך והתרבות במשכן הכנסת בירושלים במעמד יו"ר ועדת החינוך והתרבות זבולון אורלב.
 
מדובר בתכנית של מכון עתי"ם, בשיתוף עם משרד החינוך, והיא מיועדת לתלמידים בכיתות ו', כחלק מתוכנית בר/בת מצוה כללית, או כתוכנית העומדת בפני עצמה. התוכנית פועלת במסגרת של שעה שבועית במשך כל שנת הלימודים, ובסך הכול כ-30 שעות לימוד.
 
זו השנה השנייה שבית הספר "עמק חרוד" מפעיל את התכנית לאור הצלחתה בשנה שעברה. בית הספר המשמש כ"אזורי", בו לומדים ילדי קיבוצים ומושבים בגלבוע, רבים מתוכם אינם קרובים לארון הספרים היהודי-מסורתי ומתנהלים מתוך מערכת ערכים הקשורה קשר קלוש ליהדות. מנהלת בית הספר, ליאורה דותן, מסרה "מצאנו לנכון להכניס לביה"ס את התוכנית 'מסע אל טרם כניסת התוכנית'. לצורך זאת, התנהל דיון בחדר המורים סביב הנושא, צוות ביה"ס חשב שהנושא חשוב וראוי והתחבר לתכני התוכנית. המטרה היא לקרב מעגל חיים מסורתי וכן תכנים יהודיים לתחום בתי הספר הממלכתיים", אמרה מנהלת בית הספר.
תכנית "מסע אל הדרשה" מיועדת לתלמידי ותלמידות כיתה ו' בלבד, וזאת לאור העובדה כי תלמידי כיתות ו' סמוכים לגיל בר/בת מצווה. 
 
ראש המועצה עטר בירך את בית הספר עמק חרוד על יישום הפרויקט ואמר כי הדרשה היא יצירה משותפת של התלמיד ושל משפחתו והיא אמורה לתת ביטוי לתחומי העניין שלו, לעולמו האישי ולקשר בינו לבין המורשת התרבותית היהודית-ישראלית.
 
במסגרת יישום התכנית לפני שנה, היא החלה בכיתה ה', וזאת כהכנה ומתוך כוונה לקרב את התלמידים לנושא. לצורך זאת, הוכנה תוכנית בית ספרית של "החודש שלי" .
בתוכנית תכנים מטרימים ומקדימים לנושא הדרשה. בסיום כתה ה', יצאו התלמידים ליום פעילות עם הורים לבית הכנסת העתיק בבית אלפא.
כאן המקום לציין, כי במהלך התוכנית נחשפים התלמידים לנושאים רבים. בין הנושאים: ההיסטוריה של טקסי בר/בת המצוה; לוח השנה העברי כחלק ממציאת תאריך בר/בת המצוה; משמעותם של מושגים כגון "פרשת שבוע", "הפטרה", "דרשה" ועוד. "השלמתה של התכנית היא הכנת דרשה שתיכתב על ידי התלמידים, באופן שניתן יהיה להציגה בפני ההורים ובפני המורים. הדרשה גם תשקף את המפגש בין המקורות היהודיים והישראליים לבין עולמם של הלומדים, את תחומי העניין שלהם ואת דרך פרשנותם את המקורות", סיכמה מנהלת בית הספר.
 
גלי אגם, מחנכת כיתה ן'  ורכזת שפה, מסרה כי בתחילת שנת הלימודים תש"ע נערכה פגישה עם הורי הכיתות. "את ההורים שיתפו מחנכות הכיתה - אדווה עמרם, גלי אגם ושירית גת בתכני הלימוד של 'מסע אל הדרשה'. דעתם של ההורים נשמעה ובמעמד זה אף נוצרה שיחה סביב תכני התוכנית ורלוונטיות הנושא. ההורים הוזמנו להיות שותפים במהלך הלמידה ולתמוך בילדים בכתיבת 'יומן המסע' הדרשה. כפתיחה חגיגית לנושא, ביקרו הילדים בתחילת השנה בבית הכנסת בעין חרוד איחוד, שם שמעו הרצאה מפיו של ציון מטלון ממולדת, שמכין ילדים העולים לתורה. בהרצאה נחשפו לראשונה למושגים הקשורים לדרשה ולמשמעותה. במעמד זהקיבלו הילדים את יומני המסע שלהם", ציינה המחנכת.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים