נוער הגלבוע לא מוותר וקורא "די לאלימות! כן לשלום!"
חניכי הקיבוצים דנים ב"דו-קיום" הלכה למעשה.
 
חניכי כיתות ט-יב , בתנועת הנוער "מחנות העולים" אשר פועלת בקיבוצי המועצה האזורית הגלבוע , התכנסו לאחרונה על מנת ללמוד ולדון בנושא "המפגש היהודי-ערבי ותהליך השלום". פעילות זו נערכת בקיבוצי הגלבוע, ומהווה חלק מנושא דו-שנתי כלל-תנועתי שכותרתו "הכמיהה לשלום והסלידה מהמלחמה".
 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, שיבח את יוזמתם של חניכי תנועת הנוער "המחנות העולים" ואמר כי מזה מספר שנים, מניפים בני הנוער מכלל התנועות בגלבוע על נס דגלם, את הדו-קיום והכמיהה לשלום. "הנוער בגלבוע הוא האתגר הגדול לשלום והבטחון והוא הסיכוי לפתרון הסכסוך עם שכנינו מחוץ לגבולות. כולנו שותפים לכמיהתו לשלום וגאים בצעדו האמיץ לסלידתו מהמלחמה", אמר ראש המועצה. 
 
ארבל דרוקר, רכז אשכול צפון של התנועה, מסר כי במסגרת התהליך הייחודי הארצית, בוחנים החניכים את היכולת להמשיך ולהיאחז באמונה בשלום כחברה וכבני אדם , על אף מציאות של טרור, שנאה ופחד. "חווית הלחימה המתמדת הנמשכת ברצף כעשור, מהווה אתגר עבור המדריכים והחניכים המבקשים להצליח בראיית האופק הנכסף ולחנך מתוך אמונה בו. הפעולות שהחלו החודש עוסקות בהשלכות הקפאון המדיני על המצב החברתי-כלכלי-תרבותי בחברה הישראלית", מסביר דרוקר ומדגיש כי התגברות תופעות שנאת הזר והניכור מהוות חלק בלתי נפרד ממצב של עימות מתמשך ההופך את הרעיון של שלום למושג זר ובלתי ניתן להשגה.
 
דגן רביב, רכז איזור הגלבוע במחנות העולים : "התהליך החינוכי שם במרכז את תודעת השלום של חניכינו כשלב ראשון לשינוי המציאות. לצערנו תודעה זו סופגת מכות קשות בשנים האחרונות ומרחיקה את יכולתם של ציבורים שלמים לדמיין מציאות של שלום. אנחנו מחנכים לשלום מתוך אמונה שלא לנצח נחיה על החרב, הרדיפה אחר השלום משפיעה על החברה שלנו לכיוון יוצר והומאניסטי, הויתור על השלום כערך, מסוכן, ומאיים לדרדר אותנו לייאוש ואלימות" מציין רביב.
השניים ציינו כי במסגרת פעילותם במועצה האזורית הגלבוע שחרטה על דגלה את הדו קיום בכבוד, כערך מרכזי, רואים הם בנושא זה עיסוק מרכזי ויעד חינוכי ראשון במעלה במפגש עם חניכיהם.
 

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים