"הכנרת לא רק לעשירים"- נוער הגלבוע למען הכנרת - מאות נערים מהגלבועניקו עשרות קילומטרים של אשפה מחופי הכנרת
מאות בני שכבת כיתות ח' ומדריכי תנועת הנוער "המחנות העולים" בגלבוע,מהקיבוצים יזרעאל, גבע, ועין חרוד איחוד, השתתפו לאחרונה, במבצע השנתי של התנועה לפריצת שביל סובב כנרת, במטרה לשמור על האגם הלאומי כנכס טבע השייך "לכולנו". תחת הסיסמה: "הכנרת – לא רק לעשירים", בוצעה בשעות הבוקר בחודש שעבר(יוני) פריצת השביל ברצועת החוף, שבין קיבוץ גינוסר לחוף חוקוק.
בעקבות סגירת חלק מחופי הכנרת וגידורם ע"י גורמים פרטיים, עקב הניסיון המתמיד, להפקיע את הכנרת וערכי טבע נוספים מרשות הציבור, ומפאת הפסולת הרבה שמשאירים אחריהם מטיילים, החליטה תנועת הנוער "המחנות העולים" בגלבוע לחבור למנהלת הכנרת, במטרה לשמור עליה עבור כולנו.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, הביע את הוקרתו על עשייתם הברוכה של נערי תנועת "המחנות העולים" ואמר, כי פעילותם הערכית, יוצרת שינוי חיובי בתפיסת פוקדי חופי הכנרת, ובכלל בנושאי איכות הסביבה. "זוהי פעולה בעלת חשיבות רבה מאוד. האתגר של הנערים לשמירה על ניקיון חופי הכנרת, יוביל ללא ספק להשפעה על כולנו לשמירה על הנכס הלאומי, היא הכנרת. אנו גאים בכם ובעשייתכם הערכית, ורואים בכם דור המשך שלאזורנו", אמר ראש המועצה.
ברוכי מגל, ראש מינהל הנוער ומינהל תכנית "עיר ללא אלימות" במועצה ציין כי פעילותם של כלל תנועות הנוער בגלבוע, ובתוכן תנועת "המחנות העולים", משתרעת על פני כר נרחב שלפעילויות התנדבותיות איכותיות, ובתוכן השמירה על ערכי הטבע, כדור הארץ, איכות הסביבה והשמירה על הכנרת. "הוכחתם מנהיגות ומצוינות. עשייתכם הברוכה ראויה להערכת כלל תושבי המועצה", אמר ברוכי מגל. 
 
רכז "אשכול צפון" –המחנות העולים, ארבל דרוקר, מסר כי עשרות קילומטרים של חופים בכנרת כבר נוקו מפסולת מטיילים וכן קטעים של שביל סובב כנרת, כבר הוכשרו לרווחת הציבור הרחב,ע"י אלפי חניכי שכבה ח' של "המחנות העולים" הלוקחים אחריות על הכנרת כבר למעלה משני עשורים. טיול "המשולב" שבמסגרתו" מתלבשים" מידי שנה חניכי התנועה על הכנרת מהווה כלי מרכזי עבור מדריכי התנועה לבניית תחושת שייכות ואחריות של אדם למקום, לארץ ולסביבה הטבעית.תחושת השייכות הערכית הנוצרת בקרב החניכים אגב הפעולה בשטח הופכת לחלק בלתי נפרד מזהותם המתגבשת בתקופת ההתבגרות.
השנה מחלקים החניכים לציבור המטיילים והרוחצים בכנרת וסביבתה שקיות אשפה חכמות שכותרתן "להחזיר את הכנרת לעם" במטרה להגביר את המודעות לשמירה על מי הכנרת וחופיה.
צופית עברי, קומונרית בוגרת בקיבוץ גבע אומרת כי " התנועה חרטה על דגלה את אחריות הפרט על הסביבה האנושית והטבעית. הקרקע וערכי הטבע הם המשאב הבסיסי שלנו כבני אדם ואינם ראויים למסחור,הפרטה ושימוש אגואיסטי. אנו פורצים את השביל בכדי לאפשר לכל אזרח את האפשרות השווה לטייל ולהתאהב בארץ ישראל בלי קשר למצבו הכלכלי".

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים