בעקבות הצלחת תרגיל "נקודת מפנה 4" לשעת חירום נערכת המוא"ז הגלבוע לקראת תרגיל "נקודת מפנה 5" שייערך ביום ראשון הקרוב
עטר: "הגלבוע מהווה עוצבת יסוד חירום"
 
בימים אלה נערך מטה משק לשעת חירום (מל"ח) במועצה האזורית הגלבוע, לקראת התרגיל הלאומי "נקודת מפנה 5" שייערך ביום ראשון הקרוב (9.6). מטרת התרגיל נועדה לבדוק שוב את העורף ולהכינו לשעת חירום, לקראת תרחישים אפשריים. ראש המועצה האזורית הגלבוע דני עטר וסגנו, רמי אלהרר, האמון על בטחון הישובים בגלבוע, הורו על שורה ארוכה של הכנות לצורך קיום התרגיל.
קצין הביטחון של המועצה, מסר כי התרגיל "נקודת מפנה 5" בגלבוע, נועד לשפר עוד יותר את מידת ההיערכות לחירום. "מטה המועצה פתח בסדרת הכנות ששיאן יבוצעו הלכה למעשה ביום התרגיל. הוא יכלול תרגול אוכלוסיה ותלמידים מכל מערכת החינוך להתמקמות במרחבים מוגנים, הסברה והכנת ילדי בתי הספר וילדי הגנים לקראת הפעלת צפירות שיופעלו בשעה 11.00 בבוקר ובשעה 7.00 בערב וכן פינוי פצועי פיגוע מדומים", אמר קצין הביטחון. כזכור בסיום תרגיל "נקודת מפנה 4', קבעו ראשי מטה חירום לאומי (רח"ל)] במחוז תבור כי המועצה האזורית הגלבוע היא רשות מובילה בהיערכות לשעת חירום, הודות להיערכותה המקצועית והיעילה, למתן מענה איכותי ומיידי בשעת חירום, לכלל תושביה. כך קבעו ראש מטה חירום לאומי (רח"ל) במחוז תבור - יורם שרייבר ונציג פיקוד העורף - אל"מ במיל. עמוס לוטן , בתום בדיקת התארגנות המועצה לשעת חירום. לקביעתם של ראשי מטה החירום הלאומי, יורם שרייבר ואל"מ במיל. עמוס לוטן, קדמה ביקורת מקיפה ויסודית של בקרי משרדי הממשלה ופיקוד העורף, בנושא "מידת המוכנות של המועצה לשעת חירום". במסגרת ההתכוננות לביקורת נערכה סידרת הכנות באחריותו של קצין הביטחון של המועצה ובהתאם להנחיות ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר, ראש מינהל השירות לתושב. מדובר בהנחיות בהן הושם דגש מיוחד להצלחת הביקורת. הליך ההכנות, כלל מספר מפגשים עם נציגי משרדי הממשלה ונציגי פיקוד העורף. רמי אלהרר ציין כי במהלך ההכנות לביקורת לקראת התרגיל האחרון, עמלו צוות בעלי התפקידים בנושא משק לשעת חירום רבות, סעיף אחר סעיף עד להשלמת כל הפרטים כמתחייב בביקורת. ראש המועצה דני עטר אמר כי המועצה תמשיך להקפיד על מתן מענה איכותי ומקצועי כפי שקבעו מבקרי רשות החירום הלאומית במועצה בתרגיל הקודם, תוך שימת דגש על שמירת שיגרת החיים בעיתות חירום. "הגלבוע הוא דוגמה מצוינת בתחום ההיערכות לקראת חירום ומהווה עוצבת יסוד בעת חירום ", אמר ראש המועצה דני עטר. 

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים