בית הספר "נר הגלבוע" בגן נר חורט מזה מספר שנים על דגלו את החינוך לטיפוח המודעות לזהירות בדרכים (פרויקט זה"ב, ובמסגרתו מנחיל הצוות החינוכי ערכים לשמירה על החיים ולעיצוב חברה בריאה, השומרת על חוקי התנועה. לפני מספר ימים התקיים בבית הספר  ערב ש"כולו זה"ב", לציון פעילות נוספת בבטיחות בדרכים והשתתפו בו מאות תלמידים והוריהם, מורים, נציגי משרד החינוך ואנשי הביטחון של המועצה. כמו כן הועלו הצגות  ופעילויות שתוכננו, נבנו ובוימו ע"י התלמידים בשיתוף סגל המורים.
גילה בוחניק, רכזת פרויקט זה"ב, ציינה כי במסגרת ערב זה"ב קיימו התלמידים בשיתוף הוריהם פעילויות שנועדו להגביר את המודעות לבטיחות בדרכים, ואשר כללו בין השאר, הצגת מתקן הדמיה לחגורת בטיחות, משקפי שיכורים, מד זמן תגובה, ניידת חבלה ועוד, כל זאת כהיערכות והכנה לקראת צאתם של התלמידים לחופש."ייחודיותו של בית הספר 'נר הגלבוע' בתחום הלימוד על הזהירות בדרכים, מתבטאת בהקדשת שעות-יתר בתחום זה, וזאת במטרה ללמד את הילדים לשמור על חייהם, זה בא לידי ביטוי בפעילויות של לימוד חוקי תנועה, תמרורים ועוד".
"חשוב לציין כי במהלך הסעתם באוטובוסים משמשים הילדים 'בוחנים קטנים' על נהיגתו של הנהג ועל התייחסותו לתלמידים ומנציחים את רשמיהם, לרוב חיוביים במחברת. 'בוחן' זה חל גם אופן הנהיגה ברכב המשפחה. יתירה מזאת, כל יום שלישי מתקיימת בבית הספר 'הפסקה פעילה', ובמסגרתה יוצרים הילדים מוצגים המאפיינים את נושא הזהירות בדרכים" אומרת גילה בוחניק.  
בהמשך נערך טקס מרשים בהשתתפות בוגרים מכיתות ד', ה'  וכן ו', שבמהלכו ניגנו בסגנון  "מיומנה" סיסמאות לבטיחות בדרכים. כיתות ב' רקדו את ריקוד ה"רמזור" וריקוד "מעבר החצייה".
ראש המועצה דני עטר, הרואה חשיבות רבה בהנחלת הערכים לזהירות בדרכים, ציין כי טיפוח הידע והמודעות לזהירות והבטיחות בדרכים, בונה תשתית מוצקה להתנהגותם הבטיחותית וגם תרבותית של התלמידים, שמטרתה למנוע תאונות דרכים. "בית הספר פועל מתוך תפיסת עולם, הרואה מחויבות לשמירה על החיים, ועל כך יבורכו צוות המורים ובראשם המנהלת מירי עיני, המעצבים איכות חייהם של התלמידים ע"י הכשרתם כעוברי אורח אחראים, ותורמים בכך למאמץ הלאומי למניעת תאונות דרכים", אמר דני עטר.
מנהלת בית הספר מירי עיני ציינה כי החינוך לכללי הזהירות לבטיחות בדרכים, כולל הקניית ערכים של חיי חברה בקרב התלמידים, למעורבות חברתית. בין השאר, שיבחה המנהלת את הורי התלמידים בשל מעורבותם בפרויקט זה"ב שהוא לדבריה "פרויקט החיים". 
בסיום  הערב הוקרנה מצגת שהציגה צילומים של ילדי כיתות א', ב' ו-ג'  מפעילות שנתית של הפסקות פעילות בזהירות בדרכים. "ההדים היו חיוביים  ומרגשים, וכאן המקום להודות למטה הבטיחות בגלבוע ולשיתוף הפעולה הפורה, שהודות לכל אלה הצלחנו השנה להגיע למגוון רחב ומהנה של פעילויות", ציינה מנהלת בית הספר.

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים