עשרות ילדים יהודים וערבים מהגלבוע  הוכיחו את שאיפתם לדו קיום והשלום בטכס סיכום ארצי לפרויקט "כדורגל למען השלום"
כ-1200 ילדים מישובי הארץ ובתוכם עשרות ילדי ישובי הגלבוע – יהודים וערבים, נטלו חלק, בפרויקט "כדורגל למען השלום", שהשבוע הגיע לסיומו, בטכס ארצי שנערך השבוע באצטדיון "דוחא" בכפר סחנין. מדובר בפרויקט ייחודי, אותו יזמה אירלנד לפני מספר שנים, ואשר סייע למדינות רבות לקירוב האוכלוסיות. בגלבוע מיושם הפרויקט זו השנה הראשונה ומטרתו נועדה לקדם את יחסי הדו קיום בין תושבי המועצה,יהודים וערבים וליצירת תשתית לכינון השלום עם העמים השכנים במזרח התיכון.
בטקס סיום הפרויקט השנה, השתתפו כ-2000 משתתפי הפרויקט ובני משפחותיהם. כמו כן נטלו בטכס, ראשי הספורט בישראל, בראשותו של ד''ר אורי שפר, המפקח המחוזי גזי נוג'ידאת המשמש רכז הפרויקט ושלומי אייל, מדריכים ומאמנים ממדינות שונות, וכן שלומי אייל,מנהל מחלקת הספורט הרב תחומי במועצה האזורית הגלבוע. הנציגים סיכמו את הפרויקט כהצלחה גדולה עם עתיד ותיקווה. שלומי אייל ציין כי ההשתתפות ילדי הגלבוע בטכס סיום הפרויקט, זכתה לאהדה רבה, נוכח חיזוק יחסי הדו קיום הקיימים בגלבוע. 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר כי הפרויקט מציג מוחשית, כיצד כדורגל יכול לשמש מנוף למפגש בין יהודים וערבים, לעשייה למען עתיד טוב יותר. "אנו מעצבים את השלום הפנימי בין אזרחינו, יהודים וערבים, באופן שאין דומה לו בארץ, ומחזקים את תשתית קשרינו עם שכנינו שמחוץ לגלבוע. אני מאחל הצלחה לילדי הפרויקט 'כדורגל למען השלום'', אמר עטר והוסיף כי סוד המפתח לשלום הוא - אימוץ אמות מידה של שיתוף פעולה, פיוס, סובלנות והבנה הדדית, "אני משוכנע שהתברכתם בתכונות אלו וללא ספק תציגו את הגלבוע בכבוד", סיכם ראש המועצה. 
 
שלומי אייל,מנהל מחלקת הספורט הרב-תחומי במועצה, ציין כי בפרויקט משתתפים מאמנים מגרמניה ואנגליה, בשילוב עם מאמנים מקומיים. "במסגרת פעילותם של משתתפי הפרויקט בגלבוע,
הוא שיבח את מאמני הגלבוע - אדהם זועבי, עמנואל אהרוניאן ורכז התוכנית עומר עומרי, שליוו את הילדים מהגלבוע בפרויקט, כולל השתתפותם בטקס הארצי.הם קיימו במהלך השנה, ארבעה מפגשים, בהם שותפו ילדי האזורים השונים, וזאת לאחר ששהו בחודש אפריל באנגליה מספר ימים, לגיבוש הצוות והתוכנית", מסר אייל.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים