משלחת עובדים סוציאליים מקונטיקט הגיעה לארץ ללמוד מעמיתיה במחלקה לשירותים חברתיים בגלבוע
מחלקת השירותים החברתיים של המועצה האזורית הגלבוע, אירחה במסגרת חילופי משלחות של פרוייקט "שותפות 2000" של הסוכנות היהודית, 6 עובדים סוציאליים מקונטיקט שבארה"ב. המשלחת הגיעה לפני מספר ימים ארצה והתקבלה במרכז "דורות בגלבוע". היא תשהה חודש ימים בגלבוע, לצורך הכרת שיטות הפעילות המקצועית בשירותים החברתיים. חברי המשלחת הספיקו ביום הראשון לביקורם בגלבוע, להשתתף בטכס חנוכת "בית חם לקשישים" בכפר סנדלה שבגלבוע.
חברי המשלחת בילו בשבועיים האחרונים עם עובדי הרווחה בגלבוע ובעיריית עפולה, הם נחשפו מול שיטות מתקדמות בפעילויותיהם של שירותי הרווחה בשתי הרשויות, בראשותם של רחל ברנע-מרגי מהגלבוע ואלי בניאס מעפולה, ומטיפולם הישיר של העובדים הסוציאליים, בתושבי הישובים והכפרים, תוך הסתכלות מעמיקה וארוכת טווח, אחר השינויים המתקדמים בשיטות הטיפול המקובלות בשירותים החברתיים במועצה. בנוסף, התקיימה סדנא במרכז הקליטה בקיבוץ בית אלפא.
 האינטגרציה והחיבור הקיים בין עובדים סוציאליים, יהודים וערבים במחלקת השירותים החברתיים במועצה ומאופן הטיפול הקהילתי בתושבי ישובי וכפרי הגלבוע, עורר בקרב חברי המשלחת התרגשות רבה. מנהלת מחלקת השירותים החברתיים במועצה, רחלי ברנע-מרגי מסרה כי חברי המשלחת התרשמו גם מהפעילות הסוציאלית הקיימת במרכז "דורות בגלבוע" בניהולה של המנכ"לית מרים ורד וכן ממגוון פעילוית תרבות וחוגים למיניהם, שמהם נהנים ותיקי הגלבוע. "חברי המשלחת זכו לקבלת פנים מרהיבה בכפר סנדלה, לרגל חנוכת ה'בית החם לקשישים', הם הביעו את התרשמותם הרבה משיטות העבודה של מחלקת השירותים החברתיים, וציינו כי יש מה ללמוד משירותים החברתיים של המועצה", ציינה ברנע.

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים