פעילותה הברוכה של העמותה "אופנים" לילדי ונערי הישובים המרוחקים בגלבוע, תרמה במרוצת שתי שנות פעילותו, להעשרת הישגי ילדי הגלבוע, בתחום המחשב, האנגלית והמדע. כיום יותר ויותר ילדים ונערים מצטרפים לתכנית, המהווה בין השאר פעילות חברתית בשעות שלאחר הלימודים ולבילוי הפנאי", אמר ברוכי מגל, ראש מינהל הנוער  בדברי סיכום לקראת מלאת שנתיים לפעילות העמותה "אופנים" בגלבוע בחודש יוני הקרוב. 
מור ברק, מנהלת העמותה באזור הצפון, מסרה כי העמותה קיימת זה 5 שנים, והיא נועדה לצמצם את הפערים בחינוך בקרב ילדי ישובי הפריפריה, ובתוכם הגלבוע. "העמותה מפעילה מעבדות ניידות בכיתות לימוד משוכללות באוטובוסים, המגיעות ליישובים השונים, לאורך השנה, ביום ובשעה קבועים, בשעות אחר הצהריים. מטרותיהן של הכיתות הניידות נועדו לאפשר לילדים ונערים מישובים מרוחקים של הגלבוע, בין היתר, הקניית ידע בסיסי להפעלת מחשב ולגלישה ברשת, תוך קידום השכלתם במחשוב בשעות הפנאי.
 ברוכי מגל, מסר כי במסגרת פרויקט "אופנים", מגיעים האוטובוסים למקומות מרוחקים, בגושי "אומן" "חבר", "יעל" וכן לכפרי הגלבוע - מוקיבלה וסנדלה. "השנה לומדים במסגרת פרוייקט 'אופנים' ילדי שני הכפרים מחשבים, ואילו ילדי התענך לומדים אנגלית ומדעים, בהנחייתם של מדריכים, רובם סטודנטים הלומדים באזור העמק. הם נפגשים עם מספר רב של ילדים ונערים מכל ישוב, ויחד איתם, מממשים חוויות של התנסות, כל קבוצה, הן במחשבים והן במדעים", אמר ברוכי מגל.
ראש המועצה ברך את מנהלת העמותה מור ברק, ואת ראש מינהל הנוער והספורט במועצה, ברוכי מגל, ואמר כי חשיפת הילדים והנערים מהישובים לעולם התכנות, תוך כדי היכרות והתנסות במחשוב ובמדעים, מחדיר בהם מוטיבציה לבחור במקצוע זה בעתיד. "פרויקט 'אופנים', נועד לצמצם את הפער הדיגיטאלי בקרב התלמידים מהישובים המרוחקים וכן לפתח ולעודד מצוינות בקרבם", אמר ראש המועצה.     

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים