הדמייההחודש הוחל בשיווק הקרקעות ביישוב נורית. מדובר ביישוב אקולוגי ראשון בישראל, שיכלול  בסופו כ-450 משפחות, העשויות ליהנות מנוף מרהיב לעבר עמק חרוד והר הגלבוע.
רותי אפשטיין, פרויקטור ומזכירת הישוב נורית, מסרה כי הייחודיות של יישוב נורית, היא מעצם הגדרתו כיישוב אקולוגי. "מדובר בישוב המשלב בין מרכיבים תיירותיים לשמירה על הנוף, הטבע  ואיכות החיים, כל זאת  במטרה להעניק איכות חיים גבוהה במיוחד", אומרת אפשטיין. היא הדגישה כי בנורית יישמרו בהקפדה יתירה סטנדרטים סביבתיים גבוהים ביותר, הן ברמת היישוב והקהילה והן ברמת הבית הבודד, לרבות בית הקפה, משרדים  ויחידות אירוח (”צימרים”). 
עוד הוסיפה מזכירת הישוב כי מערכת התחבורה בנורית מעניקה עדיפות לרוכבי האופניים ולהולכי רגל. "לאורך היישוב ייסללו שבילי אופניים ושביל היקפי לנוחות אוהדי הרכיבה על אופניים", סיכמה אפשטיין.
היסטוריה: נורית הינו ישוב חדש אשר לו היסטוריה ארוכת שנים. בעבר, עם הקמת המדינה, היההיישוב כפר עבודה בו התגוררו עולים.במרוצת השנים, הפך כפר העבודה למחנה גדנ"ע. ההתיישבות המחודשת הינה ביוזמת ראשהמועצה, דני עטר, וקבוצת הלה היוזמת ומבצעת פרויקטים נוספים ברחביהגליל.
עטר ציין כי הוא משוכנע כי הישוב נורית יהווה "ישוב הדגל" של המועצה, וישמש מוקד משיכה לתיירים. "הישוב נורית, הוא ריאה ירוקה העונה לשאיפות חייהם של שוחרי איכות חיים. נורית מצטרפת למכלול ההצלחות באיכות של תחומי חיינו, ולכן  אני קורא למשפחות להצטרף לקהילה מחבקת ותומכת", אמר ראש המועצה.
 
את הפרויקט תבצע החברה היזמית "הלה" שבבעלות היזם רפי אלאלוף. החברה שכרה את שירותיו של האדריכל אילן פיבקו. האחרון ציין כי הוא צופה שיגיעו משפחות מבוססות, ומדגיש כי מעבר לרכישת הקרקע, חשוב יהיה כי המשפחות יהיו בעלי מודעות סביבתית, שיידרשו לעמוד בתקנונים קפדניים ביחס לבנייה ולאורח החיים ביישוב.

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים