פרויקט משולב במוא"ז הגלבוע : דו-קיום, זהירות בדרכים ואיכות הסביבה
ילדי הגלבוע יצרו מוצרים ומיצגים מחומרים ממוחזרים וחפצים לשימוש חוזר, שעיקרם מסרים בנושא זהירות בדרכים. המיצגים הוצבו בכניסות לישובים.
את הפרויקט יזמו והובילו היחידה הסביבתית בשיתוף המחלקה לאיכות הסביבה ומחלקת הביטחון בפיקוחו של מינהל השירות לתושב.
הפעילות התרחשה בבי"ס עמק יפה ובביה"ס היסודי במוקיבלה, וכללה מספר שלבים: איסוף הפסולת,  עיצוב ויצירה, שימוש חוזר ושילוב תמרורים ומסרים של זהירות בדרכים.
 הילדים אספו  אשפה ופסולת המפוזרים ברחבי היישובים,  ועשו בהם שימוש יצירתי כשלד לספסל, או כגדרות משאריות של מתכת ופסולת, כאשר בתוך הגדר שולבו צמיגים צבועים לקישוט וכתוספת של עציצים.
דוגמא נוספת היא דשא סינתטי המחליף דשא רגיל, ללא צורך בהשקיה. מתקנים וקישוטים ממוחזרים לפחי האשפה.
 
בחצר בית הספר היסודי במוקייבלה,  נבנה מרחב לימוד חיצוני מצמיגים משומשים ובתוכו מסרים של זהירות בדרכים. המרחב  כולל מקומות ישיבה לתלמידים, שולחן מרכזי למורה עם מדרך קשה. בהמשך מתוכנן משחק בנושא זהירות בדרכים .
בנוסף,הונח משטח של רסק גזם עירוני מרחבי המועצה. על הקיר מאחורי המרחב יוצבו שלטים ותמרורים עם מסרים של זהירות בדרכים, אותם יכינו התלמידים ביחד עם תלמידי בית הספר עמק יפה.
צוות המורים, עובדי בית הספר והתלמידים שיפצו את מרחב החצר והעניקו לו מראה מחודש ויפה. וכבר הספיקו לערוך בו את יום המורשת.
 
נדב רז, רכז החינוך היחידה הסביבתית הסביר: "הפרויקט הביא לחיסכון במשאבים חדשים ושימוש במשאבים קיימים המהווים מטרד ובעיתים למחזור, כמו צמיגים משומשים גדרות ועוד. הילדים נהנו מחדוות היצירה וכולנו זכינו למיצג מרהיב".
  
שלומי גרנוב, מנהל מח' איכו"ס  מסר כי הפרויקט מנחיל  ערכים של דו-קיום, שמירה על איכות הסביבה וזהירות בדרכים, בקרב ילדי בית הספר בכפר מוקיבלה ובבי"ס "עמק יפה".  
 
קב"ט המועצה הדגיש את חשיבות השילוט לזהירות בדרכים בכפרים אשר מנחה את הציבור במעבר בסמטאות צרות, בחצרות חשופות לכביש ובהליכה רגלית. המשמעות לדבריו היא בפירוש הצלת חיים.
פעילויות נוספות ברחבי המועצה מתוכננות כהמשך לפעילות זו.

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים