קבוצה של 15 נערים ונערות, חניכי תנועת הנוער "חזית הנוער", מהעיר "פורטו אלגרה" שבברזיל, נרתמה לאחרונה, לפרוייקט של סלילת שביל אופניים ("סינגל") בגלבוע. עד כה סללה הקבוצה, מזה כחודשיים, 10 מתוך 20 ק"מ, כאשר במסגרת פעילותה, משכימים הנערים והנערות, מדי בוקר, ועובדים בהתנדבות עם מעדרים, טוריות ומגרפות עד שעות הצהריים, בפינוי עשביה ועפר, ניפוץ סלעים ועוד.
רותי דננבר, העומדת יחד עם בעלה, יונתן, בראש הפרוייקט, "מסע בעמק", מסרה כי מדובר במיזם שמטרתו - הבאת קבוצות של נוער יהודי ציוני וערכי לגלבוע. "קבוצות הנערים והנערות מתנסות בחיי קיבוץ וקהילה, מתנדבים בפרוייקטים שונים ומקבלים תכנים הנוגעים לזהות יהודית וציונית, כמו כן, הם זוכים להזדמנות לחוות את ישראל במבט בלתי רשמי ובגובה העיניים", אמרה דננברג.
,
בסיום  שנת ההכשרה בארץ  ישובו הנערים והנערות למדינתם, כדי למלא תפקידי מפתח בתנועת הנוער בעירם ובסביבתה. "הקבוצה הגיעה לתקופה של 10 חודשים לארץ, כאשר במהלכם, הם עוברים מכון למדריכים, תקופת התנדבות בבאר שבע ותקופת התנדבות בקיבוץ בית השיטה. בזמן שהותם באזורנו, הצלחנו למנף שיתוף פעולה של המועצה האזורית הגלבוע, רשות הניקוז וקק"ל ובעזרת אנשי 'גלגליל', הנערים סללו שביל אופניים (סינגל) באורך כ 10 ק"מ לאוהדי ספורט האופניים של תושבי המועצה", מסרה רותי דננברג.
בקרוב, תשוב קבוצת הנערים לברזיל, שם יוציאו לפועל את הכשרתם בארץ, בקרב תנועת הנוער הציונית בארצם. שלושה חניכים מהקבוצה, קיבלו על עצמם את התפקידים הבכירים ביותר של התנועה - מזכיר התנועה, גזבר התנועה ואחראי מדור חינוך. "ניתן לומר בנקל כי הנערים שסללו את הסינגל, הם דור העתיד של תנועת הנוער. אני ובעלי, יונתן, גאים מאוד במיזם ולחשיבותו הרבה למועצה, למדינה ולקשר של המדינה לקהילות היהודיות ברחבי העולם. כאן ההזדמנות לומר תודה גדולה לראש המועצה דני עטר, לסגנו רמי אלהרר, לשלומי אייל מנהל מחלקת הספורט, למנהל רשות הניקוז, למנהל אזור צפון של קקל ולכל השותפים שעזרו לנו להצליח להרים פרוייקט ערכי וחשוב זה", סיכמה דננברג.
ראש המועצה דני עטר הודה נרגשות, לחניכי תנועת הנוער מברזיל ואמר כי שליחותם בגלבוע היא אבן בניין לחיזוק הקשר עם העם היהודי בגולה. "הנערים תורמים מזמנם, במסגרת שליחותם, בסלילת שביל להעצמת תרבות הרכיבה על אופניים, מתוך ראייה כוללת לשיפור איכות החיים והסביבה, ובכך, הם מהווים מקור גאווה לכלל תושבי הגלבוע", אמר ראש המועצה.

שלומי אייל, מנהל הספורט הרב-תחומי במועצה אמר כי בפעילות ציונית מבורכת כמו שביצעה קבוצת הנערים היהודים מברזיל, שהחלה בסלילת סינגל לרוכבי אופניים מהגלבוע וכל הארץ,  הכשירו הצעירים את הדרך לספורטאים שבדרך. "אני בטוח שמסלול הסינגל יהווה גורם תיירותי ספורטיבי עממי ותחרותי ויצטרף למיתחם הסקי שלנו ולשלל אירועי הספורט בגלבוע", אמר שלומי אייל. הוא ציין כי שיתוף הפעולה עם קרן הקיימת לישראל ומנהל האיזור גיל עצמון, רשות הניקוז הדרומי והמועצה, יקרבו ללא ספק את המרכז לצפון.


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים