משפחת גולן מקיבוץ בית השיטה ומאות תושבים וחברים מהגלבוע ומישובי הצפון, השתתפו בשבת בצעדה להנצחת זכרו של ליעד גולן ז"ל מקיבוץ בית השיטה. ליעד, בנם של עליזה ושמעון, נהרג ב-25.3.06, ב"גשר הירוק" בצומת אזור, כאשר עלה על עמוד חשמל על מנת לתלות מעליו סיסמת בחירות וכתוצאה מכך התחשמל למוות. בן 26 היה במותו. הוא השאיר זוג הורים ושתי אחיות.
ליעד נולד בנצרת עילית. בהיותו בן 7 עברה משפחתו לקיבוץ בית השיטה, שם למד במכינה ע"ש רבין "אורנים", כמו כן היה בין מייסדי המכינה והשתתף במחזור מחזור א'. את שירותו הצבאי עשה ליעד ב"גבעתי", שם קיבל צל"ש ב-21.7.2002, על התמודדותו פנים מול פנים עם מחבל, בידיים חשופות, במהלך קרב שנערך בתל-קטיפה שבדרום.
 
ב-2006 התנדב ליעד למפלגת העבודה וסייע בבחירות לח"כ עמיר פרץ. אימו, אשת חינוך שתמכה בו ועודדה אותו לאורך הדרך בבחירת דרכו, הנציחה את זכרו בסיוע מפלגת העבודה בהקמת בית מדרש חלוצי "מכון שיטים" בקיבוץ בית השיטה.
עליזה גולן: "בחרנו להנציח את זכרו של ליעד בדרך של 'הנצחת החיים', כי ליעד אהב את החיים, גם בחודש מאי השנה קיימנו לזכרו טיול ג'יפים". היא זקפה את הצלחת הצעדה להירתמותו של ראש המועצה, דני עטר, שהעמיד לדבריה את כל הדרוש להצלחת הצעדה, כולל קיום קונצרט מוזיקלי של נגני בית המוזיקה ובין השאר העמדת אוטובוסים של המועצה לרשות הצועדים, תוך הסתייעות בפעיל המועצה לשעבר דדי סויסה, שפעל הודות לניסיונו בעריכת אירועים והביא לדברי עליזה גולן להשלמת אירוע הצעדה.
עליזה: "למרות החום הכבד ששרר בשבת, הצליחה הצעדה מעבר למשוער. בין הצועדים היו אישי ציבור, דמויות ידועות, כמו עזריה אלון שסיפר על בית השיטה, חבריו של ליעד מתקופת נעוריו, מהצבא ומהמכינה. חבריי מה'פרלמנט העמק', נרתמו אף הם להצלחת הצעדה, וכאן המקום להודות לכולם", סיכמה עליזה גולן.  

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים