תלמידי שכבה ט' בגלבוע בחרו "לבלות" את החופש הגדול ביציאה  לקורס ארצי למדריכי תנועת "המחנות העולים"
 
עשרות חניכי שכבה ט', הנמנים עם תנועת "המחנות העולים" בגלבוע, בחרו "לבלות" את החופש הגדול, ביציאה לקורס המדריכים הצעירים הארצי של התנועה, שנערך לאחרונה ביער לביא של הקרן הקיימת לישראל. החניכים בילו אחד עשר ימים ולילות של פעילות ערכית ביער לביא, שיכשירו אותם להדרכת השכבה הצעירה בקיבוצים עין חרוד איחוד, גבע ויזרעאל.
 
ארבל דרוקר, ראש תנועת "המחנות העולים" בצפון, ציין כי ההתרגשות לקראת יציאתם של חניכי ט' לקורס המד"צים הארצי, הייתה רבה. "החניכים, בוגרי שכבה ט' בתנועה נערכו מבעוד מועד, לקראת נטילת תפקידי הדרכת השכבה הצעירה בשנה הבאה. במהלך הקורס, עברו המחנכים הצעירים פעילויות הכשרה להדרכה מגוונת, שיכללו: בניית מערך פעילות, ניווט עצמאי בשטח, הדרכת טיול ובנייה מחנאית. במרכז הקורס התקיימו פעולות חינוכיות בנושא הגשמת הציונות בימינו, הזכות לחנך, לקיחת אחריות על החברה הישראלית וכוחה של קבוצה", אמר דרוקר. לדבריו, במחנות העולים רואים בקורס המד"צים כאחד ממפעלי הדגל של התנועה, המייצג בצורה הברורה ביותר עקרון המרכזי בדמותה של תנועת הנוער, נוער לוקח אחריות ומדריך נוער.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר וראש מינהל הנוער במועצה, ברוכי מגל, בירכו את חניכי תנועת "המחנות העולים" והעומדים בראשה. הם ציינו כי פעילותה של התנועה, מסמלת זה עשרות שנים, ערכים מקודשים, תנועה הממשיכה להוביל את הדור הצעיר לאהבת הארץ, לשוויון ולדו-קיום. דני עטר ציין כי התנועה מגשימה חזון של ציונות, של עזרה הדדית, הומניזם ועבודה ערכית, המהווים עוגן לחינוך תנועתי.
עמי ינקלוביץ', חניך חוג ט' מקיבוץ יזרעאל, ציין כי "יש חשיבות גדולה להדרכה של בני נוער בקיבוץ מפני שכך נוכל להעביר הלאה את הערכים עליהם אנחנו התחנכנו וכדי שהצעירים מאיתנו יגדלו להיות בני אדם טובים יותר ובבוא היום יתפסו גם הם את תפקידי ההדרכה שאנחנו עתידים לקחת בשנה הבאה"
טל יוסף, אמו של שיזף מקיבוץ עין חרוד איחוד אמרה: "אני שמחה על יציאתו של בני לקורס מד"צים. להדרכה בקיבוץ יש חשיבות גדולה, הן עבורו והן עבור הקהילה בקיבוץ ואני חושבת שזו פעילות חינוכית מאוד חיובית וטובה".

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים