תרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה 4" בישובי המועצה, הסתיים בהצלחה רבה וזכה לביקורת חיובית ממפקדת עורף צפון וממפקדת נפת חבל גלבוע של משמר הגבול. בתרגיל השתתפו רכזי הביטחון של המועצה, כוחות הכוננות בישובים ומתנדבים. פעילותם התרגולת של הכוחות בוצעה במלוא התנופה, להשגת היעדים שהציבו לעצמם, תוך תיאום מלא עם מוסדות החינוך של המועצה.
מפקד הנפה, אל"מ אריק טל, שסקר את התרגיל מקרוב, הביע את התרשמותו הרבה מהתנהלות והתקדמות התרגיל ואמר כי המועצה האזורית הגלבוע, חזקה מבחינת היערכות לשעת חירום. הוא הוסיף כי התנהלותה בשעת חירום, העצימה את יכולתה בהתמודדות בשעת מבחן לא רק לישובי שטח שיפוטה, אלא אף לתושבי ישובים שכנים. כמו כן שיבח את ראש המועצה דני עטר, את סגנו, רמי אלהרר, את אנשי הביטחון של המועצה ואמר: "התרגיל היה הצלחה גדולה, וניכר שנעשתה כאן עבודה ארגונית יוצאת מן הכלל. המוכנות היא עניין של תרגול נכון, ורענון מתמיד", אמר מפקד הנפה.
ראש המועצה דני עטר, ייחס חשיבות רבה להיערכות החירום ואמר כי ההיערכות לשעת חירום בישובי הגלבוע הוכיחה רמת שליטה ומוכנות גבוהה. "מטרת התרגיל נועדה להבטיח את עמידת אזורנו בשעת מבחן ולסייע גם לאזורים שמחוץ לשטח שיפוט המועצה. ההצלחה נזקפת לשיתוף פעולה פורה ומרשים של כוחות משמר הגבול בחבל גלבוע, לרכזי הביטחון השוטף של המועצה, למוסדות החינוך ולאזרחים שגילו נכונות לסייע להצלחת התרגיל".
בהנחיית ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר, ערכו מנהלי מחלקות של המועצה הכנות מדוקדקות לקראת קיום התרגיל. במהלכו קיימה המועצה תרחישים לאימון מטה המועצה, כאשר כל ההכנות נעשו בתיאום מלא עם מוסדות החינוך בישובים, בפיקודו של מפקד חבל גלבוע פקד אלי בן אשר. במהלך התרגיל דימו הכוחות תרחיש של תפיסת בני ערובה במושב אביטל. בעקבות תרחיש זה, ריכזו כוחות משמר הגבול בפיקודו של מפקד פלוגת "חריש", רפ"ק יוסי פריינטה כוחות, תוך גיוס הרבש"ים של הישובים, וכך, בהתייצבות מופתית של כיתות כוננות "אביטל", בפיקודו של רס"ן [מיל.] מיקי בן יוסף, עובד המועצה, הוזעקו למקום כוחות נוספים, כולל חפ"ק המועצה, בניהולו של שלומי גרנוב, מנהל היחידה לאיכות הסביבה ובהשתתפות מהנדס המועצה בני סגל, הגיעו למקום האירוע, חברו לכוחות הלוחמים והעבירו לידיהם חומרים הדרושים להשלמת המשימה.
בהמשך התרגיל הופעלו צופרי אזעקה בישובים ובמוסדות החינוך. תגובת התלמידים במערכת החינוך, תאמה את נוהלי ההתנהגות בשעת מבחן, עליה הקפיד מינהל החינוך בראשותו של דרור ללוש, שהסתובב בשטח בלוויית נציגי משרד החינוך במחוז הצפון. מטה המועצה תרגל בין השאר אירוע של נפילת רקטות ופעל במרץ למתן סיוע לישובים בתחומים השונים, אשר המועצה מופקדת עליהם.
לסיום התרגיל הגיע מפקד הנפה אל"מ אריק טל בליווי מטהו לשמיעת סקירה מראש המועצה וסגנו על התנהלות התרגיל. כאמור הביע מפקד הנפה את התרשמותו הרבה מהיערכותה של המועצה לתרגיל נקודת "מיפנה 4".
מאוחר יותר, התקיים טכס חגיגי בלשכתו של ראש המועצה, ובמהלכו העניקו מפקד הנפה וראש המועצה דרגת רב-סרן לרז ליבני, קצין מילואים מרם-און, המשמש קצין הקישור לרשות.

 


 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים